Легко зберігати позаблоковий нейтралітет, коли тебе з усіх боків оточують держави Північноатлантичного альянсу. Україні таке не снилося.
Про це у розмові із журналістами видання Swiss Info заявив 4-й президент Естонської республіки Тоомас Гендрік Ілвес. Він не приховує розчарування, що швейцарці не дозволяють реекспортувати до третіх країн продукцію свого військово-промислового комплексу.
Україні необхідна підтримка, а Захід знову зволікає в очікуванні перших кроків 47-го американського лідера. У разі, якщо не помогти зараз, то будуть перекреслені всі досягнення у галузі міжнародного права, досягнуті за минулі 80 років після завершення Другої світової війни, на якій збагатилася Швейцарія.
«Знаєте, у мене таке стійке враження склалося, що уряд Швейцарії навмисно бавиться у нейтралітет, експортуючи у далекі країни зброю, коли прямо зараз в Європі палає війна. Це все одно, що продавати її просто для декору. Ви що, робите музейні експонати? Тоді згортайте всю свою військову промисловість і не брешіть міжнародній спільноті. Загалом швейцарці просто виставили себе на посміховисько», — вважає пан Ілвес.
Колишній естонський лідер додав, що країни, які пізнали окупацію, дуже вже зараз симпатизують швейцарському уряду та статусу. Мовляв, нейтралітет — чудова річ, якщо з усіх боків довкола вас держави НАТО, а не лихий агресор в особі здичавілої московії.
А проте, як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», основою незалежності будь-якої держави є вміла зовнішня політика й успішна економіка. Армія потрібна, коли не вдається гарантувати безпеку, доведено Фінляндією.