Created with Sketch.

ФБР відкриває контррозвідувальні справи щодо Китаю кожні 10 годин, – Голос Америки

08.07.2020, 15:36
Фото: computerra.ru

Шпигунство та крадіжка інформації з боку Китаю становлять «найбільшу довгострокову загрозу для США».

Про це заявив директор ФБР Крістофер Рей, виступаючи в Гудзонівському інституті у Вашингтоні в середу, передає Голос Америки.

«Ставки не можуть бути вищими», – сказав Рей, коментуючи зусилля китайського уряду з впливу на китайську діаспору, особливо дисидентів, з метою примусити їх до повернення, проведення шпигунської діяльності, крадіжки Китаєм персональних даних.

«У США люди потерпають від фактичних крадіжок з боку Китаю у таких величезних масштабах, що це становить один з найбільших перетоків благ за історію людства. Якщо ви дорослий американець, скоріш за все, Китай вкрав ваші особисті дані», – заявив Рей.

«Ми досягли часу, коли ФБР відкриває контррозвідувальні справи, пов‘язані з Китаєм, кожні 10 годин, – говорить Рей. – З майже 5 000 активних контррозвідувальних справ по всій країні, майже половина пов‘язана з Китаєм».

Рей звернувся до американців китайського походження з закликом інформувати ФБР у випадку тиску з боку китайських посадовців.

Зазначається, що у відносинах США та Китаю зростає напруга.

Президент США Дональд Трамп неодноразово критикував Китай, зокрема за приховування даних про пандемію коронавірусу на початковій стадії, використання технологій 5G для урядових цілей шпигунства.

У свою чергу, Держсекретар США Майк Помпео цього тижня заявив про можливість заборони мережі TikTok, розробленої в Китаї, але дуже популярної в світі та США.

Читайте також
США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і росії – Пентагон
Світ
Європа має подвоїти витрати на оборону після приходу Трампа, - Bloomberg
Політика
Канцлер Шольц хоче у Тамбов, де лунає «чікі-чікі-та»
Політика
Польща продовжує вкладати кошти в озброєння
Війна
У Фінляндії розпочалися найбільші в історії артилерійські навчання НАТО в Європі
Світ
КНР обирає шлях балансування, а не гегемонії
Світ