Відремонтовані дороги – дуже велика кількість врятованих життів, вчасна евакуація поранених і доставка боєкомплекту на передову...
Ті, хто волає у три горла – «Не на часі закривати небо асфальтом», – нічого не тямлять у війні. Можливості нашої армії залежать від можливостей тилу, де дуже високу роль грає швидке безперебійне постачання всього необхідного.
Але ж ні, розвеселі клоуни (партійну приналежність кожного з них називати не буду принципово) вважають, що дороги на війні не потрібні. Та ви що?!
Римляни, які мали неабиякий хист у війні, дороги будували від краю і до краю імперії. Перси всю Передню Азію дорогами вкрили для швидкості передачі відомостей і перекидання своїх армад.
Навіть монґоли, і ті всю свою імперію всіяли шляхами та "ямами". Німці, за прикладом італійців, автобани будували тисячами кілометрів для зручності перекидання військ.
Сунь Цзи, бодай йому коромисло у ребро, тільки й говорить про важливість доріг. Однак нашим "ура-патріотам" цей досвід до одного місця, адже влада нібито «неодмінно нагріє руки на дорожніх грошах»; сміх та й годі.
P.S. Особисто я не прихильник ні чинної, ні попередньої влади, але!.. Але спробуйте швидко й акуратно евакуювати пораненого чи хворого поганими дорогами, де хвилина затримки вартує життя, тож просто поміркуйте над цим.
Автор – Олександр Писаревський, ветеран АТО/ООС і боєць підрозділу Територіальної оборони міста Дніпро