Created with Sketch.

Глава держави Андрій Єрмак толерує корупцію

02 жовтня, 15:00

Андрій Єрмак та Микола Різник відвідали Вашингтон та Нью-Йорк.

З жовтня 2022 року Котелевський районний суд Полтавської області не може розглянути корупційну справу Миколи Різника.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ, підозрюваний в отриманні хабаря, та інших корупційних злочинах.

24 липня 2019 року було викрито на хабарі голову Опішнянської ОТГ. Миколу Різника затримали під час одержання 12 тисяч гривень хабаря від місцевого підприємця.

Правоохоронці заявили, що голова Опішнянської ОТГ отримав «винагороду» від приватного підприємця за укладення договору про добровільне відшкодування збитків за фактичне користування земельною ділянкою, виділеною під розміщення шиномонтажу.

Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 Різника Миколу Миколайовича, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування. Кримінальне провадження було закрито.

Прокуратурою було подано апеляційну скаргу на дану ухвалу суду.

4 травня колегією суддів Полтавського апеляційного суду було розглянуто апеляційну скаргу  прокурора на вищевказану ухвалу. Полтавський апеляційний суд апеляційну скаргу прокурора задовольнив, ухвалу Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

З грудня 2022 року вже відбулося 19 судових засідань у даній справі.

Справа Миколи Різника досі знаходиться на стадії підготовчого судового засідання.

Суддя Гуляєва Г.М. з грудня 2022 року не може закрити підготовче судове засідання, та перейти до розгляду справи по суті.

Сторона захисту Миколи Різника та заступник керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Богатирьов Дмитро Костянтинович постійно подають клопотання про відкладення розгляду справи.

Таким чином суддя та прокурор зумисно затягують розгляд корупційної справи, щоб Микола Різник зумів уникнути реального та справедливого покарання за вчинені злочини.

Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Гуляєва Ганна Миколаївна та заступник керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Богатирьов Дмитро Костянтинович відпустили корупціонера Миколу Різника за кордон.

Різника, який давно має сидіти за ґратами, відпускають у численні закордонні відрядження. Суддя і прокурор чомусь не вбачають у цьому жодних ризиків.

14 червня 2024 року Микола Різник був у Берліні.

25 червня 2024 року Різник був у Валенсії.

04 вересня 2024 року очільник Опішнянської ОТГ перебував у Парижі.

23 вересня 2024 року Микола Різник був у Вашингтоні.

30 вересня 2024 року Різник був у Нью-Йорку.

Прикметно, що візит Різника у США збігся в часі з візитом до США глави держави Андрія Єрмака.

Останнє судове засідання у справі Миколи Різника відбулося 30 вересня (в цей день Різник поширив у своєму TikTok відео з Нью-Йорку).

На цьому засіданні суд розглядав клопотання адвоката Миколи Різника про повернення обвинувального акта прокурору.

Суддя відмовила у задоволенні клопотання сторони захисту Різника.

Раніше адвокат Різника подав до Котелевського районного суду клопотання про закриття кримінального провадження №42019170690000068 за обвинувачення Миколи Різника, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України.

10 травня 2023 року суддя Котелевського районного суду Гуляєва Ганна Миколаївна розглянула клопотання захисту Миколи Різника про закриття кримінального провадження.

Суд встановив, що всі строки досудового розслідування були дотримані, та немає підстав для закриття кримінального провадження.

Наступне судове засідання у корупційній справі Миколи Різника призначено на 29 жовтня 2024 року.

Що відбувається з корупційними справами Валерія Головка та Олексія Басана?

27 червня Вищий антикорупційний суд виніс виправдовувальний вирок ексочільнику Агентства місцевих доріг Полтавщини Олексію Басану.

Вироком Вищого антикорупційного суду від 27 червня 2024 року Басана визнано невинуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 210, ч. 2 ст. 364 КК України та виправдано у зв'язку з відсутністю у його діях складу злочинів. Цим же вироком суд вирішив питання щодо заходів забезпечення кримінального провадження, речових доказів і документів та процесуальних витрат.

19 липня 2024 року прокурор САП подав апеляційну скаргу на вирок суду.

5 серпня 2024 року Апеляційна палата ВАКС відкрила апеляційне провадження за апеляційною скаргою прокурора на вирок Вищого антикорупційного суду від 27 червня 2024 року в кримінальному провадженні №52019000000000238 від 25 березня 2019 року про обвинувачення Олексія Басана, у вчиненні злочинів, передбачених за ч. 2 ст. 210, ч. 2 ст. 364 КК України.

Наступне судове засідання у справі Олексія Басана призначено на 29 жовтня 2024 року.

Корупційна справа Валерія Головка

12 серпня відбулося підготовче засідання у справі № 991/6547/24 за обвинуваченням колишнього голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка та його радника Олександра Литвинова в одержанні неправомірної вигоди.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Пісоцькому та його раднику Олександру Літвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди.

Встановлено, що у серпні 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі. Так, за 176 тисяч євро, що складало більше 5 млн грн, Головко обіцяв забезпечити перемогу компаній підприємця у процедурах державних закупівель облдержадміністрації, укладання з цими компаніями договорів експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення області та оплати наданих послуг із бюджету ОДА.

12 жовтня 2023 року НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка, його експершого заступника Андрія Пісоцького, радника Головка Олександра Літвінова, та ексдиректора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

У серпні 2023 року Валерій Головко намагався отримати закордонний паспорт, імовірно, для втечі з України, але суд йому відмовив, оскільки існував реальний ризик його переховування від органу досудового розслідування, прокурора та суду.

23 листопада 2023 року САП скасувала повідомлення про підозру колишньому першому заступнику голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрію Пісоцькому, оскільки не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді.

НАБУ та САП за 5 років слідства не змогли знайти доказів причетності до цієї корупційної схеми Пісоцького.

САП скасувала повідомлення про підозру колишньому першому заступнику голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрію Пісоцькому, оскільки не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді.

30 липня 2024 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього голови Полтавської ОДА та його радника в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Наступне судове засідання у справі Валерія Головка призначено на 7 жовтня 2024 року.

«Останній Бастіон» продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Олексія Басана, Валерія Головка та Миколи Різника, та буде тримати читачів в курсі подій.

Читайте також
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика
Мафія з середини. Умеров. Федоришин. Єгоров.
Опінії