Created with Sketch.

Голландський сир, як і будь-який інший, буває лише у мишоловці

10.09.2019, 03:44

Кличемо колег до каяття – зазвичай ми, трохи трачені лібералізмом і перебільшеними надіями на те, що решта людства вже істинні ліберали, авансуємо Європі якісь достоту лицарські чесноти. Там ними пахне у катастрофічно малій кількості випадків.

Ось і у справі з Цемахом поведінка голландських очільників, яка, звісно, за взірцевими традиціями демократії спирається на громадську думку, з усією прагматичною очевидністю ілюструє глибину оманливості наших візій.

Певно ж, не лише автор у 2016 році з глибоким сумом сприйняв результати тамтешнього референдуму з приводу ратифікації угоди Нідерландів з Україною про асоціацію. «Як же так, європейці?! – волало наше понівечене і передчасно євроінтегроване сумління. – Ми ж тут, на порубіжжі цивілізації боронимо вас від ординців!». «Ну й бороніть собі тихенько», – відповіло сите і вдоволене євросоюзне суспільство, визираючи із тюльпанової гущавіні. Якось обійшлося, переграли.

Наразі посльозуємо від чергової порції європейської емпатії – голландське правосуддя висловило глибокий жаль з приводу передачі Україною «суперсвідка» (свідком цей бандит був би тоді, коли б випадково побачив над Сніжним пасажирський авіалайнер), безпосереднього виконавця терористичної акції Цемаха її безпосереднім організаторам. Хто заважав таким усім із себе правникам прибути до України і допитати Цемаха, доки його тримала СБУ?! Про нездатність української сторони на адекватну поведінку у ситуаціях, які виходять за межі підліткових уявлень, говорено стільки і такого, що лише коментарями можна біду накликати. Іншим разом.

Ми про Нідерланди, погортавши статистичні викладки.

У 2016 році (в Україні йшов третій рік війни з Росією, рішуче засудженою принциповою Європою з Нідерландами включно) товарообмін Росії з країною дуже далеко просунутої демократії, суцільних тюльпанів, червоних ліхтариків і дозволеної марихуани складав 32 275 680 256 доларів США. У 2017 – 39 504 485 368 тих же доларів, себто, на четвертому році російської агресії в Україні з тисячами полеглих і скорботи за 298 загиблими з рейсу МН17 – на 7,228 млрд $ більше. В умовах «жорстких» санкційних обмежень. У наступному, 2018 році, тенденції до розширення взаємовигідної торгівлі обох протилежних за рівнем розуміння загальнолюдських цінностей країн не те що збереглися, а отримали нове дихання – за позитивного сальдо у 7,650 млрд $ загальний оборот склав 47 164 289 457 доларів США, Нідерланди впевнено тримають почесне третє місце серед безпринципних імпортерів у товарообміні з Росією.

Як би не дослухалися голландці, гуркоту градів на російсько-українському фронті і плачів українських матерів за загиблими синами їм не почути. Далекувато гримить? Справа у тому, що ніхто не хоче дослухатися.

Розумні люди із самого початку затіяних недопалком руськомірських посягань казали: відбиватися українцям доведеться самотужки. Ну, ми – прекраснодушні і слабкі, сподівалися на прекраснодушність сильної Європи. І паритет наших надій і вальяжної філантропії Євросоюзу, підстьобуваний професіоналізмом і непоступливістю попередньої команди, таки тримався. Прихід блазня з командою до влади різко перетасував шістки з тузами і Європа знову отримала шанса замирити новітнього собіратєля за мюнхенськими лекалами і позбавитись награного головного болю, та й зажити звичним життям з тюльпанами, ліхтариками і марихуаною.

Цемах тут – приший-пристьобай.

Вадим Демиденко

Читайте також
Швейцарія може залишитися без системи ППО/ПРО
Політика
Прострочений диктатор Зеленський продовжує торгувати Україною
Політика
Міхеїла Кавелашвілі обрано президентом Сакартвело
Політика
Парламент Південної Кореї підтримав імпічмент президента
Політика
Президент Аргентини Мілей отримав італійське громадянство під час візиту до Риму, - Reuters
Політика
Син нардепки від «ЄС» Южаніної керував авто під наркотиками
Політика