Created with Sketch.

Гості завітали аж із Волині: У Полтаві відзначають 250-річчя від дня народження Івана Котляревського (відео)

09.09.2019, 14:50

Урочистості з нагоди 250-ї річниці з дня народження Івана Котляревського розпочалися о 12 годині біля могили засновника нової української літератури.

В обласному центрі на перетині вулиць Європейської та Сінної зібралися посадовці, представники громадськості та Церкви. На превеликий жаль не було молоді. Це одразу помітили як місцеві так, і гості Полтави.

Іван Сидорук приїхав з Волинської області. Каже, його життя дуже тісно пов’язано з нашим земляком. На творах Івана Котляревського він навчає як своїх дітей, так і онуків. Саме тому був здивований, що не побачив біля пам’ятника дітей.

А от історик і краєзнавець Сергій Козлов на урочистості прийшов з проектом відродження пам’ятника. За його словами, попередній надгробний пам’ятник був дещо іншим, на його верхній частині був розташований хрест, якого наразі не має.

За словами полтавських посадовців на святкування з обласного бюджету витратили незначну суму, проте яку саме – нам дізнатися так і не вдалося. За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації Миколи Білоконя більшість колективів погодилися виступати за «копійки».

Нагадаємо, заходи з нагоди ювілею Котляревського проходять починаючи з 6 вересня.

9 вересня одразу після покладання квітів до пам’ятника відкрились двері для всіх охочих у музеї-садибі Івана Котляревського, де працюватиме мистецький майданчик із театралізації епохи ХІХ століття. Там же відбулося погашення ювілейної марки й конверта.

Тим часом на Соборному майдані тривав вуличний фестиваль «Стріт-фест» та виставка «Кращі товари Полтавщини». Там відвідувачі могли посмакувати крафтовою продукцією: галушки, сири, шоколад, зефір, прянощі. Також на фестивалі представлені унікальні вироби майстрів народних промислів.

О 20.00 годині на зеленій зоні Соборного майдану любителі кіно можуть переглянути фільм просто неба.

Читайте також
Вечір імпровізації та джазу
Мистецтво
Найкраща екранізація Стівена Кінга в українському прокаті
Мистецтво
2 липня 1951 року радянська газета «Правда» засудила вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну».
Історія
Християнство — релігія рабів
Історія
Нема свободи людини без свободи народу. І немає свободи народу без свободи людини
Історія
Хван Дон Хьок: «Фінал «Гри в кальмара» — це акт надії у світі, що руйнується»
Мистецтво