Created with Sketch.

Гроші не пахнуть. Ізраїль постачає обладнання для іранських дронів Mohajer-6

25.11.2022, 12:07
Mohajer-6

Українцям давати зброю не можна, росія образиться. "Ворогу" Ірану можна ....! Нічого особистого, просто бізнес

Тепловізійний об'єктив для оптико-локаційної станції Mohajer-6 виявився ідентичним моделі Ophir Optronics Solutions Ltd, офіс якої знаходиться у Єрусалимі.

Як цей виріб ізраїльської компанії потрапив на іранський дрон, з огляду на те, що це навіть уявити складно, не встановлено.

Сама Ophir Optronics Solutions Ltd відмовилась від коментарів, а її материнська компанія MKS Instruments Inc повідомила, що не продає свою продукцію до Ірану.

Підозрювалась американська компанія Sierra-Olympic Technologies Inc, яка використовує такі об'єктиви, але The Wall Street Journal особисто поспілкувалась з очільником підприємства, який повідомив, що кінцевий виріб на Mohajer-6 відрізняється від продукції його компанії. Але згадав, що декілька років тому отримала запит на ці камери від громадянина Ірану, але відмовила йому та попередила уряд США. Згодом очільник компанії повідомив: обдзвонили всіх покупців й всі вироблені камери знаходяться у них.

Сама Ophir Optronics Solutions Ltd відмовилась від коментарів, а її материнська компанія MKS Instruments Inc повідомила, що не продає свою продукцію до Ірану.

Підозрювалась американська компанія Sierra-Olympic Technologies Inc, яка використовує такі об'єктиви, але The Wall Street Journal особисто поспілкувалась з очільником підприємства, який повідомив, що кінцевий виріб на Mohajer-6 відрізняється від продукції його компанії.

Але згадав, що декілька років тому отримала запит на ці камери від громадянина Ірану, але відмовила йому та попередила уряд США. Згодом очільник компанії повідомив: обдзвонили всіх покупців й всі вироблені камери знаходяться у них.

Отже, Ізраїль, як завжди, поставив бізнес та отримання прибутків вище боротьби з "ідейним ворогом" Іраном.

І доки влада Ізраїлю розповідає про війну з ісламістами, ізраїльські компанії спокійно продають свою продукцію Ірану, але іранські дрони вбивають українців, а не ізраїльтян.

Варто зауважити, що влада Ізраїлю відмовилася продавати Україні систему ПРО "Залізний купол".

Україна офіційно звернулася до США навесні 2021 року з проханням розмістити на своїй території американські ракетні комплекси "Патріот" та "Залізний купол", перш ніж повномасштабне вторгнення московії в країну ще не стало реальністю.

Ізраїль повідомив адміністрацію під час неофіційних переговорів, що не може погодитися на такий крок, враховуючи його відносини з московитами.

Водночас коли у 2014 році Україна аналогічно намагалася придбати БПЛА ізраїльського виробництва, тиск росії на Тель-Авів змусив скасувати вже укладену угоду і відмовити Києву у передачі замолених пристроїв "Aeronautics".

А проте з 2009 року Москва на постійній основі не тільки отримує від Ізраїлю розвідувальні БПЛА "Searcher II", однак і має ліцензію на їх подальше виробництво під власною назвою "Forpost".

Також Ізраїль заборонив Україні купувати шпигунське програмне забезпечення Pegasus від NSO Group, побоюючись, що офіційні особи московії будуть цим незадоволені.

Читайте також
Замість ізраїльських дронів армія Швейцарії отримала купу проблем
Світ
росія збільшить виробництво «Шахедів» у 2025 році – ISW
Війна
РФ не здатна поповнювати арсенал наступальної техніки без КНДР
Війна
Російське виробництво «Шахедів» в Алабузі вийшла на значний темп
Війна
Німеччина передала Україні шосту систему IRIS-T
Війна
КНДР перекидає до росії додаткову артилерію — Defence Express
Війна