Created with Sketch.

Хитрий товариш Сі підкупив американську еліту

17.11.2023, 10:09
Фото: Xinhua News

Часто наймиролюбніші заяви роблять політики, яким нема чого втрачати. Заклики голови КНР про мир важливі, але Компартія має свій розрахунок.

Після спілкування з президентом США Джозефом Байденом китайський диктатор вирішив виступити перед американськими впливовими підприємцями. Текст заяви Сі Цзіньпіна оприлюднило головне державне пропагандистське видання КНР Xinhua News.

Очевидно, що лідер комуністичного Китаю провадить довгострокову гру із залучення на свій бік мирного бізнесу (не ВПК), якому потрібні гроші, а не демагогія про порядок, що ґрунтується на правилах. Наприклад, Тім Кук з Ілоном Маском цілком уже китайські іноагенти, які зацікавлені у стабільному бізнесі та дружньому ставленні до своїх компаній у КНР, без підозрілих поглядів спеціальних служб.

«Фундамент китайсько-американських відносин було закладено нашими народами ще під час Другої світової війни, коли наші дві країни пліч-о-пліч боролися за мир і справедливість. Прагнення людей розтопило кригу між двома країнами. 1971 року команда США із настільного тенісу відвідала Пекін — маленький м'ячик пересунув земну кулю. Одного разу розпочата справа китайсько-американської дружби не може бути пущена під укіс на півдорозі.

Дерево дружби наших народів виросло високим і міцним. Воно витримає натиск будь-якого вітру чи бурі. Мене завжди переймало одне питання: як керувати гігантським кораблем китайсько-американських відносин, триматися далеко від прихованих каменів і мілин, долати шторми та хвилі, не дезорієнтуючись, не втрачаючи швидкості й не допускаючи зіткнень? КНР готова бути партнером і другом США.

Фундаментальні принципи, які ми наслідуємо у відносинах між Китаєм і Америкою — це взаємна повага, мирне співіснування та взаємовигідна співпраця. Ми пишаємося своїм вибором, як і ви пишаєтесь своїм. Наші шляхи різні, але обидва є вибором наших народів і обидва ведуть до реалізації спільних цінностей людства. Китай не має наміру кидати виклик Америці або скидати її з займаних позицій.

Ми раді бачити впевнені, відкриті, постійно зростаючі та процвітаючі США. Так само США не слід робити ставки проти КНР або втручатися у китайські внутрішні справи. Сьогодні вранці президент Байден і я домовилися розвивати діалог та співпрацю у дусі взаємної поваги у таких галузях, як дипломатія, економіка та торгівля, обмін між людьми, освіта, наука та технології, сільське господарство, збройні сили, правоохоронна діяльність та штучний інтелект», — заявив з трибуни Сі Цзіньпін.

Окремо він наголосив на тому, що Пекін збільшує обміни між країнами, особливо між молоддю. Комуністичний Китай готовий запросити 50 000 молодих американців (перш за все студентів — прим. ред.) до КНР для участі у програмах обміну та навчання протягом п'яти років.

Китайський лідер додав, що Пекін прагне мирного розвитку, щоби побудувати спільноту з єдиною долею людства. Світ, дружба та гармонія, за словами Сі Цзіньпіна, — це саме ті цінності, які давно були закладені у китайській цивілізації.

«Агресія та експансія не закладені у наших генах. Об'єднаємо ж китайський та американський народи у потужну силу для відновлення китайсько-американської дружби. Все заради просування китайсько-американських відносин та внесення ще більшого внеску у справу миру та розвитку у всьому світі», — підсумував диктатор.

Вищенаведені слова — ніщо інше, як віртуозна робота товариша Сі у цілком природному для китайських автократів дусі. Він на рівні другого ешелону американського істеблішменту здійснює залучення потенційних спонсорів китайського режиму.

Зокрема, того ж губернатора Каліфорнії від Демократичної партії та поціновувача «ґендерної ідеології» Ґевіна Ньюсома, якому потрібні китайські інвестиції та створення нових робочих місць у штаті, а не захист репресованих уйґурів чи тибетців. Блюзнірство і лицемірство самозваних поборників міжнародного права і свобод людини на лице.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що візит Сі Цзіньпіна у до Джозефа Байдена 15 листопада 2023 — головна геополітична подія цього року. Зустріч відбулася і вона дійсно заклала основи планетарної політики на наступний рік.

Перелік бізнесменів, які заплатили $40 тисяч за честь повечеряти за одним столом із товаришем Сі, готових брати їжу з його «мозолистих, трудових рук»
Читайте також
Хто замінить Сі Цзіньпіна на посаді диктатора КНР?
Політика
Уряд КНР зумів продати мотузку європейським автовиробникам
Світ
Китайське «економічне диво» добігає завершення
Економіка
КНР насаджує бразильцям бацилу своєї пропаганди
Світ
КНР чекає на поразку України, всіляко допомагаючи РФ
Опінії
Половина населення ПАР живе за межею бідності
Економіка