Created with Sketch.

Хто насправді винайшов аспірин

27.06.2023, 16:00
Фото: History Captain

Приблизно 4000 років тому давні шумери зробили визначне відкриття, яке мало вагомий вплив на всю галузь медицини й лікарських знань.

На той час вони – господарі Месопотамії – навіть не підозрювали, що їхній винахід стане основою для потужної речовини, відомої сьогодні як аспірин.

Цей лікарський препарат отримав популярність завдяки своїй здатності знімати біль і зменшувати запалення; його випробували на собі самі творці – жерці з міст Ур, Еріду, Лаґаш, Урук і Кіш.

За твердженням сучасних науковців, медичний засіб не мав однієї усталеної назви (яка не збереглася – прим. ред.), тому залежно від місця використання його іменували на власний розсуд.

Водночас завдяки дешифруванню клинописних текстів дослідникам вдалося встановити рецептуру, яка майже на 100% збігається з аспірином, який сьогодні вживають по всьому світові як знеболювальне.

Ключовий компонент – оцтовий ангідрид і саліцилова кислота, які легко знайти у вербових деревах, що здавна росли у межиріччі Тиґру і Єфрату, а відтак уже був визнаний шумерами та їхніми наступниками (аккадцями з вавилонянами – прим. ред.).

Ось, чому до тепер стародавню Месопотамію продовжують визнавати батьківщиною знань для незліченних цивілізацій протягом історії, особливо, що стосується медицини.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", у 1971 році каліфорнійський Музей Розенкрейцерів придбав запечатану давньоєґипетську труну, її вміст приголомшив нових власників.

Читайте також
В цей день народився Юрій Кнорозов — Українець, який розшифрував писемність майя
Історія
Велика брехня про Голод 1921-1923 років
Історія
Психологи знайшли головний чинник жіночої привабливості
Життя
Українські медики академічно чесніші за російських — соцдослідження
Світ
Стало відомо, хто найчастіше отримує Нобелівську премію
Життя
Українські маври: розкриття лінгво-генетичої загадки
Історія