З відчуттям безвиході неможливо жити вічно. Невинних нема!..
Стан приреченості неухильно заломлює світло і в лінзах особистісного сприйняття картина світу постає гіпертрофованою. Трагедію 8-річної давнини увінчав акт відчаю з драматичною розв'язкою.
Замість тисячі слів варто розуміти те, що Ігор був не лише безперспективно ув'язненим, але і безнадійно забутим нацдвіжем. І це є найболючішим фактором, а можливо і трампліном до вчинених ним дій.
Ігор – непідробний ідеаліст і такі люди приодньо страждають від свого дисонансу зі світом ралій. Відтак намагаються жити мріями.
Свою мрію мав і Дубенко, у вигляді великої України з націократичним начинням. Саме тому в його житті був етап участі у Революції Гідності, АТО і важкі бої на Сході.
Як і більшість пасіонаріїв він надто буквалістично розумів абстракції. Тому політичні метафори в ході мітингу сприйняв за бойовий наказ, а вуличний протест розцінив як початок десантно-штурмової операції.
Наслідок трагічний, адже загинули призвані на службу хлопці-нацгвардійці. Не повертається язик їх звинувачувати у чомусь.
Для родин загиблих це невимовне горе; для Ігоря поворотна помилка (проте без помилки не може відбутися Особистість); а для усіх нас – трагедія і невтілена відповідальність, від якої ми майстерно відпетляли.
У локаціях стресового виживання (тюрма, війна, полон) особистість зазанає трансформацій, світоглядних і почасти докорінних. З ландшафту дивану важко це зрозуміти, значно простіше засудити.
Хай би там як, але крок Ігоря відвернув від нього частину правого оточення. Масовка підтримки, яка їздила на суди з часом здулася.
У мережах його не згадували, перебігом справи не цікавились, (за винятком кількох людей з середовища); системно не гріли тощо. Відтак він залишився наодинці з проблемою у тупіковій станції життя під назвою ДПВ (довічне позбавлення волі).
Нестримні ротові порожнини соцмереж пишуть, що в самоліквідації Ігоря винна система. (Роти завжди все знають; хто винен, а хто ні, як потрібно правильно жити, воювати і випорожнюватися)...
Втім "система" – це абстракція, натомість відповідальність стає можливою за умови наявності конкретики. І для того, аби не шукати винних та не вішати псів провини на тремпель безсуб'єктних понять варто здійснити чесний похід до кімнатного дзеркала.
Поглянути туди та відверто запитати себе:
Якщо ти ніколи цього не робив, то навряд маєш право шукати винних у обставинах ув'язнення і смерті Ігоря. А тим більше його засуджувати та таврувати.
Ігор загинув як справжній ідеаліст, Царство Небесне! І єдине, що ми можемо зробити у цій ситуації – закрити свого рота і унеможливити рецидиву подібних сценаріїв у випадку з Чорним, Дериглазовим та іншими загратованими людьми пасіонарної природи.