Created with Sketch.

Індія різко скоротила закупівлі російського вугілля

15.10.2024, 15:35

У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Про це повідомляє The Moscow Times.

Водночас зі скорочення закупівель у рф, Індія наростила загальний обсяг імпорту вугілля на 12% рік до року — до 137,8 млн т. 

Основними постачальниками палива до країни стали Індонезія, ПАР та США. росія посідає четверте місце серед імпортерів, випереджаючи Австралію, Мозамбік та Колумбію. При цьому частка росії в імпорті енергетичного вугілля до Індії знизилася до 3% у фізичному вираженні. У січні-вересні 2023 року вона становила близько 7%.

Після введення ембарго на постачання вугілля до ЄС, яке набуло чинності в серпні 2022 року, російські вугільники почали активно шукати нові експортні напрямки. Здебільшого постачання були перенаправлено в Китай та Індію.

Повідомляється, що 2023 року експорт енергетичного та коксівного вугілля сумарно знизився майже на 4% рік до року і становив 212,5 млн т. У 2023 році Китай закупив у росії 100,9 млн т вугілля (+50 до показника 2022-го), а Індія - 26 млн т (+31%). На Індію припало 12% усього російського експорту вугілля.

Цього року експорт знижується через падіння рентабельності: економіка поставок за кордон істотно погіршилася на тлі падіння експортних цін і збільшення транспортних витрат. 

Також виникають труднощі з транспортуванням вугілля в порти півдня і північного заходу, звідки його відправляють до Індії. Крім того, є складнощі з банківськими транзакціями.

За підсумками 2024 року експорт російського вугілля в Індію може знизитися до 18-20 млн т, або на 23-31% рік до року.

Читайте також
Коломойський знову хоче обʼєднати з Порошенком справи про оскарження санкцій РНБО
Політика
«Газпром» відмовився від ідеї турецького «заднього ходу» на газовий ринок Європи
Економіка
Глава «Ростеху» найняв у США юристів для зняття санкцій
Війна
Послання до Москви від Ліндсі Грема
Політика
Естонія просить Данію закрити протоки для «тіньового флоту» РФ
Світ
Фрідріх Мерц підтримує заборону «Північного потоку»
Війна