Created with Sketch.

Індія різко скоротила закупівлі російського вугілля

15 жовтня, 15:35

У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Про це повідомляє The Moscow Times.

Водночас зі скорочення закупівель у рф, Індія наростила загальний обсяг імпорту вугілля на 12% рік до року — до 137,8 млн т. 

Основними постачальниками палива до країни стали Індонезія, ПАР та США. росія посідає четверте місце серед імпортерів, випереджаючи Австралію, Мозамбік та Колумбію. При цьому частка росії в імпорті енергетичного вугілля до Індії знизилася до 3% у фізичному вираженні. У січні-вересні 2023 року вона становила близько 7%.

Після введення ембарго на постачання вугілля до ЄС, яке набуло чинності в серпні 2022 року, російські вугільники почали активно шукати нові експортні напрямки. Здебільшого постачання були перенаправлено в Китай та Індію.

Повідомляється, що 2023 року експорт енергетичного та коксівного вугілля сумарно знизився майже на 4% рік до року і становив 212,5 млн т. У 2023 році Китай закупив у росії 100,9 млн т вугілля (+50 до показника 2022-го), а Індія - 26 млн т (+31%). На Індію припало 12% усього російського експорту вугілля.

Цього року експорт знижується через падіння рентабельності: економіка поставок за кордон істотно погіршилася на тлі падіння експортних цін і збільшення транспортних витрат. 

Також виникають труднощі з транспортуванням вугілля в порти півдня і північного заходу, звідки його відправляють до Індії. Крім того, є складнощі з банківськими транзакціями.

За підсумками 2024 року експорт російського вугілля в Індію може знизитися до 18-20 млн т, або на 23-31% рік до року.

Читайте також
Проєкт Arctic LNG 2 майже припинив видобуток газу через санкції на експорт, - Bloomberg
Політика
Центробанк РФ хакнув МВФ
Економіка
Путінський олігарх володів розкішним курортом в Італії навіть після введення санкцій
Політика
Московську біржу вигнали із Казахстану
Економіка
Уряд Бельґії закликав ЄС запровадити заборону на купівлю газу із РФ
Економіка
Компанія Carl Zeiss планує залишити Білорусь
Світ