Created with Sketch.

Індією керують брахмани й кшатрії, а Україною... вайш'ї та шудри

06.09.2023, 17:28
Фото: Google

Наперекір популярному і спекулятивному міфу про "найбільшу у світі" демократію, Індія, або ж Бгарат, зберігає жорстку кастову систему.

Станом на сьогодні існують 5 усталених варн чи, радше сказати, каст. Отже, це: брахмани; кшатрії; вайш'ї; шудри; недоторкані.

Брахмани – найвищий за всіма наявними показниками прошарок суспільства. Вони письменні, освічені, з власним земельним наділом, порадники, третейські судді, а втім – не все так просто...

Кшатрії ж є фактичною владою на всіх рівнях, бо ці люди – Воїни, які або воювали або принаймні служили. Тож de facto країною управляють вони, хоча й дослухаються до брахманів в обов'язковому порядку.

Вайш'ї є землеробами, торговцями, їм належить увесь малий/середній/великий бізнес; коротше, – двигуни економіки. Стоять нижче за брахманів та кшатріїв, утім фінанси саме в їхніх руках.

Шудри – наймані працівники, робочі практично всіх професій. Цей суспільний прошарок є головною та найбільшою за чисельністю робочою силою Індії.

Ну, і насамкінець, недоторкані. Вони, de facto, – ніхто і звати їх ніяк, адже нічого свого не мають, живуть в нетрищах, займаються прибиранням сміття (двірники й тому подібне).

Зараз й досі все це існує, у менших масштабах, але так є. У великих корпораціях, до прикладу, на роботу беруть не дивлячись на варну, втім дискримінація там трапляється.

До речі, представники мистецтва походять із перших трьох каст, і дуже рідко – з шудрів. Ну, й ще один цікавий момент: чинний прем'єр-міністр Нарендра Моді не кшатрій, а брахман, при тому дуже серйозний.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також
Сучасні раби
Життя
«Слуги народу» та ОПЗЖ знищують права людей з інвалідністю
Політика
Жіноцтво Диканьки згуртувалося для підтримки фронтовиків ЗСУ
Полтава
Дерево з порожніми плодами в Україні
Політика
Критичне мислення, невизначеність і українці
Опінії
Різниця між релігією та духовністю
Життя