Created with Sketch.

Індонезія відмовилася купувати російські винищувачі Су-35

23.12.2021, 14:17
Фото: google

Це викликано побоюваннями потрапити під санкції США

Головний маршал авіації Індонезії Фаджар Прасетьо сказав журналістам, що країна "з важким серцем" відмовляється від планів придбати у Росії винищувачі Су-35 та шукає нового постачальника середніх або важких винищувачів четвертого чи більше нового покоління.

 Про це повідомляє DefenceNews.

У 2015 році Індонезія оголосила про намір домовитися з РФ про купівлю кількох Су-35, у 2018 році переговори про умови постачання 11 літаків було завершено, але в результаті контракт так і не було підписано.

Хоча Індонезія про це прямо не заявляла, ймовірно, зазначає DefenceNews, що затяжка і потім остаточна відмова від підписання вже готової угоди викликані побоюваннями потрапити під санкції США.

Закон про протидію противникам Америки за допомогою санкцій був прийнятий Конгресом у 2017 році та передбачає санкції для компаній та урядів за придбання зброї, військової техніки та запчастин у противників США – Ірану, Північної Кореї та Росії. У жовтні 2018 року про цю причину затримки з контрактом писала і російська преса.

Прасетьо також сказав журналістам, що міністерство оборони та ВПС Індонезії розглядають варіанти придбання американського винищувача F-15EX Eagle II або французького Dassault Rafale. Він зазначив, що країні, як і раніше, потрібні дві-три ескадрильї нових винищувачів.

Індонезія у 2020 році висловлювала зацікавленість у купівлі 15 винищувачів Eurofighter Typhoon, які були достроково виведені Австрією з експлуатації через вартість їх утримання та корупційний скандал.

Читайте також
Коломойський знову хоче обʼєднати з Порошенком справи про оскарження санкцій РНБО
Політика
«Газпром» відмовився від ідеї турецького «заднього ходу» на газовий ринок Європи
Економіка
Глава «Ростеху» найняв у США юристів для зняття санкцій
Війна
Послання до Москви від Ліндсі Грема
Політика
Естонія просить Данію закрити протоки для «тіньового флоту» РФ
Світ
Фрідріх Мерц підтримує заборону «Північного потоку»
Війна