Останні близькі генерала барона П.М. Врангеля (після смерті Олексія Петровича, молодшого сина з його чотирьох дітей, Петра Петровича та Олени Петрівни) - 93-річна молодша дочка Наталія Петрівна Врангель-Базилевская і її син Петро Олексійович Базилевський. Наталія Петрівна - вдова А.Ю. Базилевського (онука П.А. Базилевського - ротмістра Лейб-Гвардії Гусарського, Його Величності полку, потім камергера і шталмейстера Двору, а з вересня 1915 - Ватажка дворянства Московської губернії).
П.А. Базилевський, адвокат, який живе під Нью-Йорком, від їхнього імені зробив заяву в зв'язку з пропозицією С.С. Зуєва, голови Фонду з увічнення пам'яті про жертви політичних репресій, про перепоховання в Москві останків генерала Врангеля, що нині покояться в Белграді.
Вельмишановний Сергію Сергійовичу!
Дякую Вам за лист від 29 січня 2007 року з пропозицією про перепоховання праху генерала барона Петра Миколайовича Врангеля в Донському монастирі Москви. Наша сім'я глибоко зворушена Вашим зверненням і свідомістю, що за ним стоїть, бажання тисяч інших російських людей. Ваша пропозиція змусила нас вдуматися в сенс і доцільність такого кроку, зважити всі аргументи "за" і "проти", щоб дати серйозну, аргументовану відповідь і пояснення.
За останні два десятки років відбулися величезні зміни у свідомості росіян щодо сутності більшовизму і радянської влади. Однак не відбулося головного: засудження цього зла на державному рівні. В результаті, продовжується бродіння в людських умах, наслідком якого є такий стан справ, що при опитуваннях населення в останні роки, мало не половина населення Росії вважає, що Сталін - особистість позитивна.
Генерал Врангель помер у Брюсселі в 1928 р, але більше року тому був, з власної волі, висловленої за життя, похований у склепі російської церкви в Белграді. Там він спочиває донині, а недалеко, на кладовищі, лежать тисячі товаришів по службі, чинів його армії, нескінченно йому відданих, яким і він віддавав останні свої сили. Це взаємна довіра головнокомандувача і його підлеглих не має меж - вона не обмежена ні його смертю, ні давністю років. Як у житті, так і в смерті, він перебуває у строю, разом зі своїми офіцерами, солдатами, козаками. Взяти зараз його - одного - для перепоховання в Москві, взяти його з лав відданих йому підлеглих (і відданих його пам'яті нащадків), можна тільки за дуже поважної причини. Будь він живий, навряд чи б він сам погодився кинути свою армію, щоб для честі їхати до Москви один, знаючи, що там досі почесне місце поряд з Кремлем займають Ленін і Сталін.
Останні слова генерала Врангеля на російській землі в 1920 р були про виконання боргу до кінця. Як пам'ять про генерала Врангеля живе в нас, його нащадків, так живе і пам'ять про його соратників, перед якими обов'язок і заповіт Головнокомандувача Російської армії не будуть виконані, доки існує мавзолей на Червоній площі і поховання червоних катів у стінах Кремля.
Цінуємо Ваш, Сергій Сергійович, щирий почин, з важким серцем шкодуємо, що час для перепоховання генерала Врангеля на Батьківщині ще не настав. Генерал Врангель був і залишається для багатьох символом непримиренної, принципової боротьби. При всьому їх історичному значенні, ні до Денікіна, ні до Каппеля такого ставлення серед підлеглих і навіть серед ворогів, як до генерала Врангеля, ніколи не було. Дотепер еміграція вшановує пам'ять його і ті ідеали, заради яких він боровся. Його боротьба не закінчена, і передчасне перепоховання його лише применшить значення подвигу і жертв - як самого Врангеля, так і всіх Білих воїнів, які віддали життя на благо Росії.
Петро А. Базилевський