Created with Sketch.

Кандидат неук Кива заробляв гроші на здачі в оренду чужої жомової ями

21.05.2021, 08:50
Ілля Кива
Фото: Bihus.info

За оренду Кива протиправно отримав 1 242 236 гривень

Слідчі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури встановили, що народний депутат України від ОПЗЖ Ілля Кива здав чужу яму для відходів від виробництва цукру в оренду фіктивній фірмі. Про це повідомляє пресслужба САП.

«Установлено, що нардеп, попри те, що він не є власником об’єктів нерухомості (жомова яма) та не маючи правомочності щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав вищевказане майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності. За оренду вказаний народний обранець протиправно отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тис. гривень було зараховано на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій», – сказано в повідомленні САП.

20 травня 2021 року спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання належних, депутату від ОПЗЖ Іллі Киві, 1,2 млн грн необґрунтованими активами. Їх хочуть стягнути на користь держави.

Нагадаємо, в декларації за 2019 рік Кива зазначив як джерело свого доходу здачу в оренду жомової ями на Полтавщині. Журналісти вирушили на місце – і з'ясувалося, що яму давно не використовують, вона навіть заросла бур'яном.

Довідково: 28 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№ 263-IX).

Згідно з положеннями вказаного Закону в системі запобігання корупції в Україні запроваджено новелу – інститут визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, так звана цивільна конфіскація.

Стягнення в дохід держави активів, законність походження яких не встановлена, є різновидом цивільно-правової відповідальності за корупційні та пов’язані з корупційними правопорушення.

Основні критерії та особливості визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави передбачені Законом № 263-IX, яким внесено зміни до деяких законодавчих актів України.

При цьому, виходячи із внесених змін, пред’явлення позову та представництво держави в суді у такій категорії справ віднесено до виключної компетенції прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а у передбачених законом випадках – прокурорів Офісу Генерального прокурора.


Раніше Останній Бастіон повідомляв, що на однопартійця Киви по ОПЗЖ та соратника Віктора Медведчука Вадима Рабіновича відкрили кримінальну справу за карту України без  Криму з позначенням “ЛНР” / “ДНР”.

Читайте також
Полтавці привітали Іллю Киву з Новим роком !
Полтава
В Іллі Киви осіннє загострення ?
Опінії
АПЕЛЯЦІЯ ВАКС ПІДТВЕРДИЛА ЗАКОННІСТЬ КОНФІСКАЦІЇ ПОНАД 1,2 МЛН ГРИВЕНЬ В ІЛЛІ КИВИ
Політика
Кива розбив дошку Киві, щоб привернути увагу до Киви.
Політика
На психічнохворого кандидата неук Іллю Кива подали чергову заяву до ДБР
Кримінал
Протистояння ветерана РУВ Михайла Маймана та психічнохворого нардепа Іллі Киви
Політика