Created with Sketch.

Касетні боєприпаси США прискорили наступ України

09.08.2023, 12:05

В окупантів тяжкі втрати

Поставлені у липні американські касетні боєприпаси дозволили контрнаступу ЗСУ просунутися вперед після кількох тижнів без серйозних успіхів, пише The Wall Street Journal після спілкування з кількома українськими військовими.

Головною перешкодою на шляху українських військових у ході контрнаступу, що почався в червні, стали мінні поля і російська авіація, яка, як і раніше, перевершує українську.

Це не давало ЗСУ використовувати західну бронетехніку. Після того, як українські війська почали застосовувати касетні боєприпаси, їм удалося зайняти позиції, які вони безуспішно атакували до цього, повідомили WSJ українські військові.

Ефективність касетних боєприпасів показали нещодавні бої навколо села Роботине, пише видання, описавши кілька бойових зіткнень. Наприкінці липня взвод ЗСУ був блокований на схід від села і опинився під шквальним вогнем. Бійці підрозділу зуміли сховатися, а ЗСУ вдарили касетними бомбами за російськими позиціями.

Після обстрілу на радіочастотах, якими користуються російські військові, розпочався хаос.

"Вони кричали: "У нас багато поранених". Нам потрібно евакуюватися. Ми відступаємо", - розповів WSJ український солдат. Після цього українці взяли визволені позиції.

Як розповів газеті 33-річний піхотинець Олександр, його взвод із 16 людей на початку серпня потрапив під вогонь російських кулеметів при спробі просунутися і змушений був відступити.

Після удару касетними бомбами дільницею лісу, де ховалися російські військові, взвод захопив позицію. Під час атаки загинули 12 російських військових, дещо потрапили в полон.

У полонених були струси мозку та опіки, пише видання. Командир розвідроти Анатолій Харченко підтвердив, що касетні бомби ефективні, але зазначив, що російські війська швидко навчаються, як уникати великих втрат від них.

За словами Харченка, для цього росіяни копають окопи завглибшки понад 2 метри і розосереджують свої війська.

The Wall Street Journal зазначила, що Україна досі не дісталася головних ліній російської оборони, і, за даними військових експертів, їй, швидше за все, знадобляться танки "Леопард-2" та інша західна бронетехніка, щоб прорвати їх.

Постачання Україні касетних боєприпасів стало одним із найконтроверсійніших рішень США, оскільки багато союзників української коаліції підписали конвенції про їхню заборону. Втім, США, Україна та росія до цієї конвенції не приєдналися.

Читайте також
Україна має близько 50 ракет ATACMS у своєму розпорядженні, - The Times
Війна
У Пентагоні шоковані ракетним арсеналом єменських хуситів
Світ
КНДР передає Росії майже 3 000 000 боєприпасів на рік, - The Times
Війна
The Economist: Вашинґтон змушує Київ воювати зі зв'язаними руками
Війна
Канада забороняє використовувати свою зброю у Секторі Гази
Світ
Грізні українські дрони «Дракони» допомагають стримувати окупантів
Війна