До тепер смертну кару на законодавчому рівні зберігають понад 50 держав, серед них і демократії. Люди продовжують позбавляти інших життя.
Невтішною статистикою про антирекорд десятиліття поділилася міжнародна правозахисна спільнота Amnesty International, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Документально зафіксовано, що торік було страчено не менше 1 518 осіб, — це на 32% більше, ніж у 2023 році.
Одночасно кількість країн, де застосовується смертна кара, скоротилася. За даними організації, це найвища цифра від 2015 року; найбільше (91%) виконали страти у мусульманських країнах — Афґаністан, Іран, Ірак та Саудівська Аравія, в яких панують дикунські «правові норми» шаріату.
«Ми встановили, що смертні вироки до тепер виносяться переважно проти протестувальників, інакодумців та етнічних груп, зокрема на Близькому Сході та у Північній Африці. Ті, хто наважився кинути виклик владі, зіткнулися із найжорстокішими покараннями, особливо в Ірані та Саудівській Аравії. При цьому смертна кара використовується, щоби змусити замовкнути тих, хто досить сміливий, щоби висловитися», — заявила очільниця Amnesty International пані Аґнес Калламар.
Показово, але оприлюднений звіт не включає дані із Білорусі, РФ, КНДР і КНР, — тобто сучасну сумнозвісну вісь зла, що залишаються «провідними катами у світі». Статистика страт у цих країнах вважається державною таємницею, проте такий вид вироку широко застосовується, наголошують правозахисники.
Опріч того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», каральну психіатрію на росії оснастили новою методикою. Дикунський кремлівський режим санкціонував «лікування» психічних захворювань електрошоком; це відбуватиметься у примусовому порядку.