Так вважає суддя Печерського районного суду міста Києва Гречана Світлана Іванівна.
Суддя Печерського районного суду міста Києва Світлана Гречана закрила корупційну справу ексзаступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка.
Про це повідомляє «Останній Бастіон» із посиланням на постанову суду.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запідозрило Тимошенка у вчиненні дій в умовах конфлікту інтересів та отриманні подарунків з порушенням закону.
Зокрема, ексзаступника Андрія Єрмака закидали одержання двох подарунків у вигляді прокату автівки Porsche Taycan, 2021 року випуску від неблизької особи (вартість подарунка – 122 тис. грн) і тимчасового проживання у готелі Emili Resort (45,4 тис. грн).
Також НАЗК вважало, що колишній високопосадовець, використавши свій вплив, доручив співробітнику департаменту з питань регіональної політики Офісу президента виконати делікатне прохання – отримати візи, які виготовлені на ім'я Кирила Тимошенка та його сина.
Відповідно, за цими фактами заступник голови НАЗК Артем Ситник склав адмінпротокол, який було скеровано до суду. У суді прокурор наполягав: колишнього заступника керівника Офісу президента варто оштрафувати на 6,8 тис. грн.
Чому суддя закрила провадження у справі.
Факт прокату автомобіля Porsche було підтверджено у суді. Авто належало столичному ТОВ «Новем Логістик», яке контролюється бізнесменом Веміром Давітяном.
У червні 2022 року дружина Тимошенка Альона уклала договір із вказаною фірмою на прокат автомобіля. Термін дії – до 31 жовтня 2022 року. Обумовлену суму 122 тис. грн за користування Porsche дружина експосадовця повністю оплатила. Про це свідчать копії документів, надані суду.
Щодо проживання у готелі Emili Resort, суд наголосив: Тимошенко та його члени сім’ї самостійно оплатили послуги у повній ринковій вартості. Як зазначається, родина Кирила Тимошенка знімала готельні номери протягом 17-18 серпня 2022 року, 21-25 вересня 2022 року і 21-23 жовтня 2022 року.
Суддя стала на бік ексзаступника керівника Офісу президента, аналізуючи закордонне відрядження його підлеглого. Суддя зазначила: Кирило Тимошенко не впливав на ухвалення рішення про відрядження керівника управління з питань взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування департаменту з питань регіональної політики Офісу президента Олексія Бондарева. Останній три дні перебував у Варшаві з метою підготовки офіційних заходів за участі глави держави. Феміда вважає, що Тимошенко лише виконав організаційно-розпорядчі функції, оформивши звернення до Державної прикордонної служби з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон підлеглого Бондарева.
У суді ексзаступник керівника Офісу додав, що попросив Бондарева у вільний від роботи час отримати у візовому центрі Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії візи для нього та його сина, які було виготовлено. Отримавши згоду підлеглого, Тимошенко оформив нотаріально посвідчені довіреності та передав їх йому.
З огляду на це, суддя Світлана Гречана зробила висновок, що у діях Кирила Тимошенка відсутній склад адміністративного правопорушення. У зв'язку з цим суд закрив провадження у справі.
Що відомо про суддю Печерського районного суду міста Києва Гречану Світлану Іванівну ?
Наказом колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва вона була переведена з Центрального районного суду міста Миколаєва до Печерського районного суду міста Києва.
Прикметно, що 4 жовтня 2023 року ВККС розгляне питання про дострокове припинення відрядження суддів Центрального районного суду міста Миколаєва, які раніше були переведені в інші суди. Серед них і Світлана Гречана.
Гречана неодноразово потрапляла до корупційних скандалів.
12 березня 2020 року Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро порушити кримінальне провадження за фактами можливого недостовірного декларування суддею Центрального районного суду міста Миколаєва Світланою Гречаною.
На думку заявника, Гречана не внесла відомості до електронних декларацій за 2017-2018 роки про перебування у користуванні квартири в ЖК «Адмірал» в Миколаєві та будинку дачного типу, а також автомобілів Audi і Mercedes.
Чим закінчилося слідство НАБУ — невідомо.
Не зацікавилась статками Світлани Гречаної й Вища кваліфікаційна комісія суддів. У ВККС не побачили нічого дивного в тому, що суддя багато років не декларує жодного житла. Тож суддя успішно пройшла оцінювання та продовжує здійснювати «правосуддя».
У серпні 2022 року слідча суддя Печерського райсуду Києва Світлана Гречана зняла арешт із будівлі ТРЦ Ocean Plaza в Києві.
Також суддя зняла арешт із трьох земельних ділянок та 15 квартир у Києві, які належать, як і будівля ТРЦ Ocean Plaza, ТОВ “ІС “Либідь”.
Цю компанію пов’язують із російським олігархом і другом Володимира Путіна Аркадієм Ротенбергом, хоча він і вийшов в 2014 році із переліку формальних співвласників компанії, яка є кінцевим власником Ocean Plaza.
У зв'язку з цим, виникає логічне питання: нахіба нам таке правосуддя, яке захищає інтереси російських олігархів та українських корупціонерів з офісу Єрмака ?