Created with Sketch.

Китай готується до конфронтації із Заходом

16.05.2023, 12:05

Китай шукатиме нові військові переваги, розширюючи потенціал у таких сферах, як штучний інтелект, інформаційні мережі, авіація і космос

Зробивши висновки з вторгнення московії в Україну, високопоставлений китайський генерал закликав до більшої інтеграції нових військових можливостей, в тому числі штучного інтелекту з традиційною тактикою ведення війни, перед будь-якою потенційною конфронтацією із Заходом.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Reuters.

Внаслідок вторгнення московії в Україну виник новий жанр гібридної війни, в якому переплітаються політична, фінансова, технологічна, когнітивна війни та кібервійна, заявив командувач Західного театру дій Народно-визвольної армії Китаю генерал Ван Хайцзян.

Задля національної безпеки і захисту від загроз, які сприймаються як загрози з боку Заходу, зусилля Китаю з підготовки до безпекових викликів не послаблювалися, попри уповільнення темпів зростання економіки і COVID-19.

У 2023 році витрати на оборону зростатимуть восьмий рік поспіль.

За масштабом китайських військових можливостей уважно стежать не лише на Заході, але й сусіди Китаю і Тайвань, який Пекін вважає своєю територією.
 

«Зараз і в майбутньому локальні конфлікти і потрясіння трапляються часто, глобальні проблеми загострюються, і світ вступив у новий період потрясінь та змін», - заявив Ван в китайській газеті Study Times.

«Різні події "чорного лебедя" і "сірого носорога" можуть статися в будь-який час, особливо з огляду на стримування, оточення, роз'єднання, придушення і військові загрози з боку деяких західних країн», - йдеться у статті.

Попри сотні мільярдів доларів, вкладених в оборонні витрати, збройні сили Китаю не мають великого досвіду участі в гарячій війні: останній короткий військовий конфлікт Пекіна відбувся в 1979 році з В'єтнамом.

Здатність перемагати необхідна для підтримки національної безпеки, пише Ван.

Боєготовність армії Китаю до гіпотетичної війни стала предметом особливої уваги останнім часом, коли Пекін демонструє військові м'язи навколо Тайваню, створюючи ризик потенційного конфлікту зі Сполученими Штатами.

Вашингтон використовує політику «стратегічної неоднозначності» щодо того, чи буде здійснювати військове втручання для захисту Тайваню, але за законом зобов'язаний надати острову засоби для самозахисту.

Китай шукатиме нові військові переваги, розширюючи потенціал у таких сферах, як штучний інтелект, інформаційні мережі, авіація і космос, заявив Ван.

Нещодавно китайський лідер Сі Цзіньпін повідомив, що готується до війни. Його уряд також оголосив про збільшення на 7,2% оборонного бюджету Китаю, який подвоївся за останнє десятиліття. Також Пекін оприлюднив нові закони про військову готовність.

Читайте також
Білорусь будує фортифікації під кордоном з Литвою
Війна
Велика Британія закуповує далекобійні дрони-камікадзе для стримування агресії рф
Світ
SpaceX вивела на орбіту військовий розвідувальний супутник Південної Кореї
Світ
В США заявили про «нову загрозу» через ракетну програму Пакистану
Світ
Китай продовжує стрімко нарощувати ядерні сили
Війна
США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і росії – Пентагон
Світ