Created with Sketch.

Китай планує відправити астронавтів на Місяць і Марс

13.12.2022, 15:28
Фото: NyTimes

Пентагон передбачає, що Китай випередить космічну програму США у найближчому майбутньому

У той час як плани грандіозних космічних польотів деяких країн відстали від графіка на багато років, Китай наприкінці жовтня завершив монтаж на орбіті своєї космічної станції Tiangong. Уже через місяць, 29 листопада, місія Shenzhou-15 вилетіла з китайського Центру запуску супутників Цзюцюань, що базується глибоко в пустелі Гобі, та доставила трьох астронавтів на цю космічну станцію.

У серпні Пентагон передбачив, що Китай перевершить американський потенціал у космосі вже у 2045 році. Західний світ непокоїть те, що багато амбітних космічних програм Китаю тісно пов’язані з його військовими місіями, що вказує на можливий агресивний характер подальших космічних "змагань".

Ставши першою країною, яка у новому тисячолітті здійснила посадку на зворотному боці Місяця у 2019 році, а потім висадилася на Марсі у 2021 році, Китай готується продовжувати космічні місії протягом восьми років і відправити великі одиниці обладнання на Місяць до 2030-х років. Китай також може стати єдиною країною, яка матиме орбітальний форпост, коли Міжнародна космічна станція припинить роботу в 2031 році.

Протягом багатьох років Китай широко використовував радянський досвід, починаючи з заснування Цзюцюань у 1958 році, як військової бази для розробки перших китайських міжконтинентальних балістичних ракет. Космічні кораблі, які виконують місії Шеньчжоу, дуже нагадують російський космічний корабель "Союз". Проте, за офіційними джерелами, зараз Китай здійснює власні програми та не співпрацює з росією щодо нової космічної станції.

Зусилля щодо розробки космічних кораблів багаторазового використання йдуть паралельно з планами китайських чиновників відправити астронавтів на Місяць, хоча Марс — ще більший пріоритет для Китаю. Їх науковці та розробники розглядають можливість скорочення тривалості такої подорожі за допомогою ядерного двигуна замість звичайних ракетних двигунів, що дозволить доставити місію на червону планету за 500 днів, що майже вдвічі менше раніше розрахованих 900 діб. Попри всі труднощі, Китай має намір дотримуватися свого довгострокового плану щодо космосу.

Читайте також
Члени екіпажу місії SpaceX Crew-8 повернулися на Землю
Світ
NASA запустило апарат до Юпітера у пошуках позаземного життя
Життя
Земля могла «вкрасти» Місяць в іншої планети шляхом сили тяжіння
Життя
SpaceX планує запустити близько п'яти Starship на Марс протягом наступних двох років
Світ
Космічні туристи з приватної місії Polaris Dawn порушили космічний закон
Світ
Астероїд змістив вісь найбільшого супутника Сонячної системи
Життя