Лазери та мікрохвилі можуть бути використані для збивання супутників, що надають Інтернет
Китай погрожував заблокувати Starlink Ілона Маска за допомогою конкурентного флоту з 13 000 супутників на тлі заяв, що вони становлять потенційну військову загрозу та можуть шпигувати за комуністичною країною, про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на The Telegraph.
У новій науковій статті, опублікованій у фінансованому військовими журналі Китайського товариства командування та контролю, йдеться про те, що для збиття супутників Starlink слід використовувати лазери та мікрохвилі.
Супутники Starlink, що обертаються навколо Землі, зараз знаходяться в процесі розгортання, щоб охопити всю планету.
У компанії кажуть, що мережа призначена для забезпечення глобального підключення до Інтернету, особливо у важкодоступних районах.
Проте, китайська газета стверджувала, що її справжньою метою є забезпечення військової розвідки, «безперебійної розвідки» і навіть «мережі раннього попередження про ракети та перехоплення кінетичної енергії».
У звіті сказано: «Хоча Корпорація космічних досліджень США заявила, що метою створення угруповання Starlink є надання космічних Інтернет-сервісів, що охоплюють весь світ, угруповання Starlink отримало потужну підтримку з боку американських військових під час будівництва та процесу розгортання».
Газета також натякає, що китайський конкурент Starlink, відомий як «GW», може бути використаний для захоплення землі, щоб не допустити Starlink. GW планує увімкнути 12 992 супутників, запущених на орбіту як прямого комерційного та військового конкурента приблизно 3 500 космічних апаратів Starlink, повідомляє газета.
За словами професора Сюй Кан з Університету космічної інженерії китайської армії в Пекіні, нейтралізація загрози Starlink для Китаю може передбачати використання «потужних мікрохвиль» або лазерної зброї для «м’якого пошкодження» супутників зв’язку.
Він сказав: «Лазери, потужні мікрохвилі тощо можуть бути використані для пошкодження розвідувального навантаження, яке можуть перевозити супутники Starlink, що призведе до втрати ними своїх розвідувальних можливостей».
Припущення про те, що китайські військові повинні завдати «м’якої шкоди», щоб заблокувати Starlink, з’явилися на тлі того, що компанія, здається, дедалі більше не бажає продовжувати свою підтримку Україні, армія якої сильно залежить від Starlink.
Раніше цього місяця SpaceX, компанія, що стоїть за Starlink, звинуватила Україну у «озброєнні» мережі , а президент компанії Гвінн Шотвелл сказала: «Українці використали це ненавмисно та не є частиною жодної угоди».
Подібним чином пан Маск заявив, що SpaceX перешкоджає Україні використовувати Starlink для завдавання дальніх ударів безпілотниками.
Хоча термінали Starlink були терміново доставлені в Україну в перші дні після російського вторгнення минулого року, SpaceX дедалі обережніше ставиться до їх використання.
Пан Маск публічно скаржився на "вартість" безплатного доступу українських військових і громадянського суспільства до терміналів, що призвело до того, що уряд США надав фінансування.
Сервіс використовувався для надання доступу до Wi-Fi цивільному населенню в українських містах відповідно до цілеспрямованої російської політики знищення опор мобільного зв’язку та центрів обробки даних, щоб відрізати український доступ до Інтернету від зовнішнього світу.