Created with Sketch.

Китайський DeepSeek дає компаніям з Європи шанс наздогнати глобальні перегони ШІ

03 лютого, 10:51

Поява DeepSeek змінює ландшафт для ШІ.

Керівник німецького стартапу Novo AI Гемант Мандапаті, був одним з перших користувачів чат-ботів DeepSeek, коли два тижні тому перейшов на китайську модель штучного інтелекту з ChatGPT від OpenAI.

Про це повідомляє Reuters.

Поява DeepSeek змінює ландшафт для ШІ, пропонуючи компаніям доступ до технології за частку вартості, згідно з інтерв'ю з більш ніж десятком керівників стартапів та інвесторів. Це також може підштовхнути інші компанії, що працюють у сфері ШІ, до вдосконалення своїх моделей і зниження цін.

«Я отримав пропозицію від DeepSeek, яка була в п'ять разів нижчою за їхні реальні ціни. Я заощаджую багато грошей, а користувачі не бачать жодної різниці», - каже Мандапаті.

Європейські технологічні стартапи намагалися впроваджувати нову технологію з такою ж швидкістю, як і американські конкуренти, які мають легший доступ до фінансування. Але керівники кажуть, що DeepSeek може змінити правила гри.

За даними PitchBook, у 2024 році венчурні капіталісти інвестували майже $100 млрд у компанії зі штучного інтелекту в США порівняно з приблизно $15,8 млрд у Європі.

Нагадаємо:

Тайвань заборонив усім своїм державним установам і постачальникам послуг критичної інфраструктури використовувати технології китайського ШІ-cтартапу DeepSeek, посилаючись на міркування безпеки.

Президент США Дональд Трамп і генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг під час зустрічі в Білому домі в п'ятницю 31 січня обговорили китайську модель ШІ DeepSeek, яка кинула виклик домінуванню США у секторі.

Читайте також
OpenAI звинуватила китайські стартапи у використанні напрацювань американських компаній
Політика
Друге пришестя призначено на 2040 рік
Світ
Люди не відрізняють вірші написані ChatGPT від поезії Шекспіра і Байрона
Життя
Сценарії «Матриці» й «Термінатора» правдиві
Життя
Євросоюз затвердив Закон про ШІ
Життя
У США на посаду мера міста балотується ШІ
Політика