Created with Sketch.

Київ відповідатиме перед Вашинґтоном за «витівки» Деркача і Джуліані

29.05.2021, 19:53
Р. Джуліані і А. Деркач
Фото: Financial Times

Підривна діяльність кремлівського аґента Андрія Деркача і його поплічників завдала суттєвої репутаційної шкоди Україні.

Федеральна прокуратура Брукліну розслідує можливу участь українських посадових осіб у кейсі з дезінформацією про Байденів. Йдеться про роботу Гантера Байдена у наглядовій раді української компанії "Burisma" (інформацію оприлюднило видання "The New York Times" із посиланням на власні джерела).

У фокусі розслідування: адвокат Дональда Трампа — Рудольф Джуліані, а також ряд українських посадових осіб, які сприяли йому у дезінформаційній кампанії проти Байдена. Від самого початку я писав, що ключова проблема у тому що коли навіть проросійські депутати українського парламенту роблять такі скандальні речі, як розкрутка якихось плівок з розмовами Байдена і Порошенка — це все одно вилазить боком саме Україні, а не проросійським колам.

Проросійські безумовно і без цього негативно ставляться до США, а ось в заголовках буде звучати саме це "Ukrainian officials". І ось ця різка девальвація поняття українська посадова особа — найбільш довгостроковий і проблемний наслідок дезінформаційної кампанії Деркача і Джуліані.

Як я вже писав раніше, росіяни зробили все, щоби перегризти наш дріт у Вашинґтон. Але крім уже зрозумілого всім Андрія Деркача є й інші недвозначні фіґуранти цієї історії.

Минулого тижня інший любитель переслідувати Байдена — експрокурор Костянтин Кулик свідчив у справі затриманого Олексія Тамразова, яку було відкрито саме за поданням Кулика ще коли він працював в органах прокуратури. Взагалі стається так, що американські санкції проти Деркача-Кулика-Дубінського-Теліженка й інших фактично не зіграли великої ролі, не завдавали фатального удару по цім діячам.

Зважаючи на постійне повернення Деркача, книгу авторства Шокіна і вірогідне повернення Кулика в органи (яке попри рішення суду не варто відкидати повністю) є чіткий висновок щодо того, що українська сторона мала б докластися до розслідування цієї історії й щонайменше з'ясування ступеню вини, масштабів співпраці з росіянами та каналів передачі інформації. На практиці ж вийшла ситуація, де США прямо вказують на російську розвідку й афілійованих з нею осіб в Україні.

Американські журналісти пишуть про втручання з боку "ukrainian officials", а ми самі не робимо практично нічого, аби довести що влада у цьому хоча б намагається розібратися. Ніякого Деркача немає, ніякого Кулика немає, немає ніякого Шокіна і ця історія нібито більше не продовжується; але щотижня з'являється якийсь новий бульк, який завдає чергового удару по відносинах зі США, прокручуючи ті самі історії по колу!

Ось вже й українські посадові особи стають причетні до втручання в американські вибори. Так, інтереси звісно ж російські, але посадові особи наші й іґнорування цього медіакілерства нашими діячами додає упевненості в тому, що подібні граблі ще не раз боляче вдарять по вулиці Банковій.

Буде, звісно ж, пізно — ​а я як завжди, репостну запис через рік і скажу що попереджав.

Політичний консультант. Голова Центру політичних студій «Доктрина»

Читайте також
У США гостра нестача яєць
Світ
Сіоніст Трамп розгулявся погрозами
Світ
Трампісти хочуть, щоби Дональд президентствував 3 каденції
Світ
Трамп підписав указ щодо розсекречення документів про убивства Джона Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга
Політика
Трамп підписав указ про смертну кару на федеральному рівні
Світ
Джозеф Байден помилував екскомандувача армії США та інших посадовців перед інавгурацією Трампа
Світ