Created with Sketch.

Кличко не задекларував автопарк на 15 млн грн

16.11.2021, 14:12

За це меру Києва загрожує реальний термін ув'язнення ?

"Київ Влада" вдалося встановити, що мер Києва Віталій Кличко не декларує, що користується кортежем із двох, а іноді й трьох автомобілів преміумкласу Toyota Sequoia сумарною вартістю 10 млн гривень, записаних на фірму голови благодійного фонду “Фонд Кличко ”. Тим самим київський градоначальник порушує антикорупційне законодавство щодо недекларування майна, що є кримінальним правопорушенням.

Мер Києва записав свій автопарк з автомобілів преміумкласу (кілька Toyota Sequoia, броньований Mercedes тощо) на фірму ТОВ “Світодень” голови свого благодійного фонду Осадчої.

Статутний капітал цієї контори – одна тисяча гривень.

Розслідувачі наголошують, що походження коштів на автомобілі невідоме, оскільки їх немає у декларації Кличка. Це пряме порушення антикорупційного законодавства, зокрема - ст. 366-2 КК (Недостовірне декларування, санкція - позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади протягом трьох років).

Пильну увагу розслідувачі звернули на перелік транспортних засобів, які вказав Кличко у своїй декларації.

Якими автомобілями володіє мер Києва Віталій Кличко?

Згідно з поданою ним декларацією за 2020 рік, у власності родини Кличків перебували:

Таємничі "Секвої" мера Кличка

Як випливає з численних фотографій у ЗМІ та соціальних мережах, Кличко добирається на роботу на кортежі із двох, а то й трьох автомобілів преміумкласу Toyota Sequoia. Вартість одного такого автомобіля складає близько 120 тисяч доларів.

Тільки у 2015 році Віталій Кличко вказував, що його дружина-співачка володіє автомобілем Toyota Sequoia 2014 року випуску, за який вона виклала 1,3 млн гривень. Але потім цей автомобіль із декларації мера зник. І не з'являвся.

Попри це, громадськість і журналісти продовжують помічати Кличка, який пересувається на кількох “секвоях” Києвом, при цьому грубо порушуючи правила громадського руху.

Питання – кому належать ці автомобілі та чому їх немає у декларації мера Києва, якщо він ними регулярно користується?

Для того, щоб дати на нього відповідь, розслідувачам довелося ще раз заглянути у декларацію Віталія Кличка. Згідно з нею, мер є засновником двох благодійних організацій - "Майбутній Київ" та "Фонд Кличко".

За даними з реєстру юридичних осіб, керівникам БО "Фонд Кличко" є Ангеліна Осадча. Ця ж інформація підтверджується і даними офіційного сайту БО “Фонд Кличків”.

За інформацією з реєстру юридичних осіб, Ангеліна Осадча є не лише керівником благодійного фонду, а й бізнеследі. На неї записано фірму ТОВ “Світодень”. Статутний капітал цієї компанії становить одну тисячу гривень, що у юристів найчастіше викликає підозру, чи веде ця компанія реальну господарську діяльність.

Однак, компанія, згідно з КВЕД, займається наданням в оренду автомобілів. Фірма була заснована у 2016 році – за два роки того, як із декларації Кличка зникла єдина “секвоя”.

І тепер – найголовніше. Дізнаємося, якими автопарком володіє фірма, яка здає їх у найм. І бачимо три дуже знайомі нам автомобілі, а саме - вже згадані Toyota Sequoia. Одна з них 2014 року випуску - така сама вказувалася в декларації мера.

Переконатись у тому, що це саме ті “секвої”, на яких пересувається Кличко можна вивчивши відкриті джерела даних та порівнявши дати реєстрації авто на юридичну особу в реєстрі з даними профільних сайтів, вказавши номери автомобілів з кортежу Кличка та подивившись дати їх реєстрації.

Водночас згідно з даними з реєстру, фірмі голови Фонду Кличка належать ще два люксових авто - це Volkswagen Multivan 2012 року випуску та Mercedes-Benz V 300 D 2021 р.в.

Ще у 2013 році журналісти видання “Кореспондент” побували вдома у Віталія Кличка, тоді ще лідера партії “Удар”.

Журналісти зазначили: "На зустріч із Кореспондентом, призначену біля під'їзду, політик прибув на чорному мікроавтобусі Volkswagen Multivan разом із двома синами та парою охоронців". Наважуємося припустити, що це був той самий мікроавтобус Volkswagen, що й зареєстрований на таємничу фірму ТОВ “Світодень”.

Але окремо в цьому автопарку стоїть саме Mercedes-Benz V 300 D 2021 випуску. Як стало відомо телеграм-каналу "КиївВлада" зі своїх джерел, у володінні фірми - броньована модель. Вартість такого автомобіля без бронювання, згідно з профільними сайтами, може сягати 3 млн гривень. З бронею ця цифра збільшується до 5 млн грн.

Таким чином, фірмі голови фонду Кличка належить 5 люксових автомобілів, якими користується мер Києва Віталій Кличко. Загальна вартість усіх цих автомобілів становить понад 600 тисяч доларів, тобто понад 15 мільйонів гривень.

Виходить, що автомобілі, якими користується мер Києва Віталій Кличко, належать не йому особисто, а компанії, якою керує та володіє голова його фонду.

Чи його це звільняє від декларування цих автомобілів? Зовсім ні.

Відповідно до норм Закону України “Про запобігання корупції”, навіть якщо об'єкти нерухомого чи рухомого майна належать третім особам, але декларант здійснює дії стосовно цих об'єктів співмірні з поняттям використання, він зобов'язаний вказувати їх у своїй декларації.

Виходить, що Кличко зобов'язаний був вказати інформацію про те, що він користується "секвоями", незважаючи на те, що вони йому не належать. Отже, у діях Кличка легко побачити порушення статті 366-2 Кримінального кодексу, а саме “недостовірне декларування”. Вона передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади протягом трьох років.

Таким чином, не декларуючи елітний автопарк, мер Києва ризикує потрапити до в'язниці і втратити посаду мера.

І, що ще цікавіше, – ст. 368-5 КК про незаконне збагачення, за якою Кличко світить від 5 до 10 років позбавлення волі.

Тепер справа за НАБУ, НАЗК та ДБР.


Чи буде притягнуто Кличка до відповідальності ? У нас є обґрунтовані сумніви...

Хочемо нагадати нашим читачам, що НАЗК продовжує покривати порушників закону.

Раніше Останній Бастіон вже заявляв про те, що злочинна бездіяльність національного агентства з питань запобігання корупції викликає глибоке занепокоєння.

Продовжуючи журналістське розслідування відносно злочинної діяльності Голови правління ПрАТ НАК НАДРА України Кузьмича Тараса Олександровича журналістами Останнього Бастіону було виявлено факт неподання Кузьмичем щорічної декларації за 2020 рік. Строк подання даної декларації сплив 31 березня 2021 року.

У зв'язку з виявленням фактів порушення чинного законодавства України, нами було про це повідомлено НАЗК у встановленому порядку.

Але в НАЗК не поспішали з реакцією на наше звернення. Вчора, через три місяці після нашого звернення до НАЗК, ми отримали відповідь за результатами розгляду нашого звернення за фактом неподання подання е-декларації Тарасом Кузьмичем.

В НАЗК зазначили, що Тараса Кузьмича неможливо притягнути до відповідальності. В НАЗК вважають, що Тарас Кузьмич не є суб'єктом декларування, в розумінні закону "Про запобігання корупції".

Відповідь НАЗК

Отже, НАЗК продовжує покривати корупціонерів, зокрема Голову правління ПрАТ "НАК НАДРА" України Кузьмича Тараса Олександровича.

В Агенстві зазначили, що ПрАТ "НАК НАДРА України" є юридичною особою приватного права, а тому Кузьмич не є суб'єктом декларування.

Але в НАЗК чомусь забувають що Тарас Кузьмич відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України "Про запобігання корупціїзаймає посаду з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків. Перелік таких посад було затверджено Рішенням НАЗК № 2 від 16.06.2016 року.

Відповідно до п. 4 даного переліку, до посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків відносяться : "Посади керівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання державної форми власності та їх заступників, призначення яких здійснюється державними органами."

Варто зазначити, що Тарас Олександрович Кузьмич призначався на посаду розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1232-р.

Відповідно, Тарас Кузьмич є суб'єктом декларування оскільки його посада належить до переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків.

Але в НАЗК не звертають на це уваги та запевняють, що Тарас Кузьмич не є суб'єктом декларування.

Тоді виникає логічне питання, чому у 2020 році Тарас Олександрович був суб'єктом декларування і навіть подав декларацію (забувши в ній зазначити що його посада відноситься до посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків), а вже у 2021 році він перестає бути суб'єктом декларування...

А тим часом з моменту неподання декларації минуло 6 місяців. НАЗК продовжує покривати Тараса Кузьмича та затягує процес притягнення його до відповідальності. Це все відбувається з однією метою - щоб Тарас Кузьмич уник відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.

У зв'язку з цим виникає низка резонних питань: Чим тоді займається НАЗК ? Навіщо цей орган існує ? Куди йдуть кошти платників податків, виділені на належне функціонування НАЗК ?

Читайте також
САП просить конфіскувати будинок і землю голови села на Закарпатті
Кримінал
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика