Created with Sketch.

Корупційна годівниця «інваліда»-ухилянта Ігоря Горжія

05.01.2024, 18:50

Як фейкова інвалідність допомогла Горжію уникнути мобілізації та стати тіньовим мільйонером.

Розслідування «Останнього Бастіону» щодо корупційних схем начальника Держекоінспекції Центрального округу викликало неабиякий резонанс. 

До нас звернулися промислові рибалки з Градизьку та Кобеляк, які повідомили, що Горжій організував схему систематичного вимагання хабарів з промислових рибалок у Полтавській та Черкаській областях.

Промислові рибалки змушені платити Горжію по 10 ₴ за кілограм виловленої риби.

Завдяки лише цій корупційній схемі він міг купити за хабарі не тільки BMW X7, а й Bentley.

Корупційні оборудки так затьмарили розум Горжію, що він вирішив наплювати на виконання своїх професійних обов'язків.

Посадові особи Державної екологічної інспекції Центрального округу не дотримуються засад взаємодії між органами прокуратури, Національної поліції та уповноваженими органами державного нагляду у сферах охорони навколишнього природного середовища. Що в результаті призводить до порушення розумних строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях, перешкоджає всебічному повному і неупередженому дослідженню обставин кримінального правопорушення та притягненню винних осіб до відповідальності.

Про це свідчать численні вказівки про усунення порушень законодавства України у сфері охорони довкілля, котрі направлялися місцевими прокуратурами Ігорю Горжію.

До прикладу у кримінальному провадженні № 12023170430000810 від 18.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України за фактом забруднення земель внаслідок зливу нечистот з асенізаторського автомобіля на території м. Полтави, всупереч вимогам п. 6.4 Порядку, Державною екологічною інспекцією Центрального округу не залучено конкретного працівника, як спеціаліста для визначення розміру шкоди довкіллю.

Так, посадовими особами Державної екологічної інспекції Центрального округу проігноровано лист та постанову слідчого СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУ НП у Полтавської області від 19.06.2023 про залучення спеціаліста до кримінального провадження з метою проведення розрахунку шкоди та проведення дослідження, а також запит слідчого з приводу не залучення спеціаліста від 21.09.2023.  

За таких умов понад три місяці не встановлено розміру шкоди довкіллю внаслідок забруднення земель через нечистоти з асенізаторського автомобіля на території м. Полтави. Аналогічно не залучено спеціалістів у кримінальних провадженнях № 12022170460000189 від 26.05.2022 за ч. 1 ст. 242 КК України, № 42023172060000119 від 27.01.2021 за ч. 1 ст. 239 КК України. 

Окрім того, у провадженні слідчого СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУ НП у Полтавської області перебувають матеріали кримінального провадження № 12023170440000659 від 07.07.2023 4 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України за фактом повідомлення працівниками Державної екологічної інспекції Центрального округу про самовільне зайняття земельної ділянки в прибережній захисній смузі р. Коломак в с. Соснівка Полтавського району. 

В конкретно вказаному випадку посадовими особами Державної екологічної інспекції Центрального округу в порушення п. 2.1., п. 2.1.1., п. 2.1.2. Порядку не скеровано в термін трьох робочих днів та до цього часу попри письмовий запит слідчого від 17.08.2023 повідомлення з зазначенням короткого викладу обставин, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, норми законодавства, які порушено, відомості про завдання шкоди (збитків) навколишньому природному середовищу, не направлено до такого повідомлення засвідчені в установленому порядку копії документів, які підтверджують факт вчинення правопорушення, у тому числі акт огляду місця  вчинення правопорушення, або інший акт (документ), що складається за виявленого правопорушення, із засвідченими належним чином копіями. додатків, на які є посилання в ньому та які підтверджують факт правопорушення, матеріали фотозйомки, звуко-, відеозапису та інші носії інформації, у тому числі електронними.

У зв'язку з цим, Полтавська окружна прокуратура вимагала від Ігоря Горжія провести службову перевірку, вирішити питання про притягнення винних осіб до відповідальності та вжити дієвих та вичерпних заходів. спрямованих на недопущення подібних порушень у подальшій діяльності.

Вимоги Полтавської окружної прокуратури не змогли кардинально змінити ситуації, адже подібні порушення у Держекоінспекції Центрального округу мають масовий та системний характер.

Для прикладу:

У кримінальному провадженні № 12022170570000704 від 06.10.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України, за фактом незаконної порубки дерев та перевезення незаконно зрубаних дерев вантажним автомобілем «ДАФ» без документів, а саме колод ділової деревини породи «Дуб» в кількості 121 шт., загальним об'ємом 39,46 м/куб, всупереч вимогам п. 6.4 Порядку, Державною екологічною інспекцією Центрального округу не залучено конкретного працівника, як спеціаліста для визначення розміру шкоди довкіллю. 

Посадовими особами Державної екологічної інспекції Центрального округу проігноровано постанову слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області від 18.04.2023 про залучення спеціаліста до кримінального провадження з метою встановлення матеріальних збитків, завданих незаконною порубкою дерев та проведення огляду місця події, яка направлена на адресу Інспекції супровідним листом М» 4896/115/117/24-2023 від 18.04.2023, а також постанову слідчого СВ Лубенського РВІП ГУНП в Полтавській області від 05.06.2023 про залучення спеціаліста до кримінального провадження з метою встановлення матеріальних збитків, завданих незаконною порубкою дерев, та проведення огляду місця незаконної порубки дерев, яка направлена на адресу Інспекції супровідним листом М» 7264/115/117/24-2023 від 05.06.2023.

Водночас посадовими особами Державної екологічної інспекції Центрального округу проігноровано вимогу керівника окружної прокуратури у порядку ст. 36 КПК України за № 53-4566 вих-23 від 23.06.2023 про забезпечення виділення спеціалістів для участі у проведенні огляду місця незаконної порубки дерев.

За таких умов, станом на цей час не встановлено розміру шкоди довкіллю внаслідок незаконної порубки дерев на території Лубенського лісництва філії «Полтавське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Надалі, 27.07.2023 на адресу Державної екологічної інспекції Центрального округу повторно скеровано вимогу прокурора окружної прокуратури у порядку ст. 36 КПК України за 3е53-5442вих-23 про забезпечення виділення спеціалістів та забезпечення їх прибуття до Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області у строк до 10.08.2023 для участі: у проведенні огляду місця незаконної порубки дерев, однак на даний час підтвердження такого приїзду чи корегування дати і часу уповноваженою особою інспекції не здійснено.

Подібні порушення було зафіксовано Лубенською окружною прокуратурою у ще чотирьох кримінальних провадженнях, де бездіяльність посадових осіб Державної екологічної інспекції Центрального округу стала причиною уникнення відповідальності правопорушниками.

Про аналогічні порушення Ігоря Горжія повідомляли у Решетилівській та Миргородській окружних прокуратурах.

Подібні порушення, вчинені посадовими особами Державної екологічної інспекції Центрального округу мають системний характер. Ігор Горжій не вживає жодних заходів, спрямованих на недопущення подібних порушень у подальшій діяльності.

Завдяки бездіяльності посадових осіб Держекоінспекції Центрального округу, особи які вчинили правопорушення уникали передбаченої законом відповідальності.

Правоохоронці повинні ретельно перевірити кожен факт бездіяльності посадових осіб Держекоінспекції Центрального округу, оскільки це може свідчити про умисні дії посадовців, які за вказівкою Горжія умисно саботували розслідування та допомагали правопорушникам уникнути відповідальності за хабарі.

Ігор Горжій разом з Олегом Кулінічем та корупціонером Валерієм Головком гуляють Решетилівкою

Члени первинної профспілкової організації Державної екологічної інспекції Центрального округу Професійної спілки працівників державних установ України повідомляють, що у провадженні слідчого відділу поліції № 1 Полтавського РУП ГУ НП України у Полтавській області перебуває кримінальне провадження № 42022172060000116 від 23.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Установлено, що до Державної екологічної інспекції Центрального округу були фіктивно працевлаштовані громадяни Шиндель О.І. та Савченко С.О., які отримують заробітну плату, фактично не перебуваючи на робочих місцях у Полтаві та безпідставно використовують службовий автотранспорт Держекоінспекції.

Профспілка зверталася до комітетів Верховної Ради, прокуратури та Національного агенства України з питань державної служби з проханням взяти на контроль здійснення нагляду за проведенням досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022172060000116, але досудове розслідування досі не завершено і справу до суду передано не було.

В той час, як органи прокуратури Полтавщини звертаються з численними скаргами на бездіяльність підлеглих Ігоря Горжія, він працевлаштовує до Держекоінспекції фіктивних співробітників для виконання його специфічних завдань.

Ігор Горжій проявляє дивну вибірковість у залученні співробітників Держекоінспекції до виявлення та розслідування екологічних правопорушень. Держекоінспекція дуже часто ігнорує вимоги правоохоронців щодо залучення спеціалістів до розслідування кримінальних проваджень водночас за вказівкою Ігоря Горжія співробітники Держекоінспекції залучаються до схем вимагання хабарів з підприємців, про що ми зазначали у попередньому матеріалі.

Також ми отримали відповідь на питання: чому на десятому році війни держиморди з наїденими пиками призовного віку займаються об'їздами річок та вимаганням хабарів, замість того, щоб рити окопи та будувати фортифікаційні споруди на лінії фронту?

У 2022 році, взявши приклад зі зрадника іллі киви з яким Горжій мав теплі та взаємні стосунки, Ігор Горжій став інвалідом другої групи.

Як зазначає профорганізатор Первинної профспілкової організації Державної екологічної інспекції Центрального округу Професійної спілки працівників державних установ України Юрій Колісник, Горжій у грудні 2022 року пройшов первинний медичний огляд у Полтавському обласному центрі медико-соціальної експертизи, за результатами якого йому була встановлена друга група інвалідності терміном на один рік.

Члени профспілки були шоковані, дізнавшись про цей факт. Вони зазначають, що Ігор Горжій не скаржився на здоров'я, вів активний спосіб життя, займався спортом та активним відпочинком.

Колеги ухилянта Горжія зазначають, що він з ненавистю ставився до осіб з інвалідністю які працювали в Держекоінспекції. Горжій створював їм нестерпні умови праці, вдавався до погроз та залякувань, змушував звільнятися з роботи.

Працівники Держекоінспекції Центрального округу вважають, що другу групу інвалідності Горжій оформив за хабар.

Нагадуємо читачам, що в жовтні на хабарі у $5500 затримали заступника керівника комісії Полтавського обласного центру МСЕК. 

«Останній Бастіон» неодноразово писав про корупційні схеми обласного центру МСЕК Полтавщини, здирництво, оформлення фейкової інвалідності та вимагання хабарів у громадян.

Тож ми не здивовані тим, що Горжій зміг стати інвалідом другої групи. А законність отримання ним інвалідності мають перевірити правоохоронці, які провели разову показову акцію із затримання заступника керівника комісії, та не хочуть розслідувати систематичні вимагання хабарів, які відбувалися роками.

Для Горжія група інвалідності є рятівним жилетом, оскільки чиновницьке крісло під ним давно хитається, а судді та ТЦК СП поблажливо ставляться до привілейованих інвалідів, не відправляючи їх за ґрати та на фронт.

Раніше «Останній Бастіон» повідомляв, що у 2023 році інвалід другої групи Горжій користувався новопридбаними автомобілями BMW X7 2022 року та AUDI Q7 2023 року. Колеги ухилянта Ігоря Горжія повідомляють, що у 2023 році він придбав автомобіль BMW X2 (U10) 2023 року. 

Власники автосалонів, у яких були придбані дані автомобілі запевнили нас, що автівки Горжій придбав без інвалідних крісел.

Тож принагідно нагадуємо очільнику Держекоінспекції  Центрального округу, що щорічну декларацію за 2022 рік необхідно подати до 31 січня 2024 року, а за 2023 рік — до 31 березня 2024 року включно.

Туди він має включити весь свій автопарк.

«Останній Бастіон» очікує на реакцію очільника Державної екологічної інспекції України Зубовича Ігоря Олеговича та міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, які мають звільнити Ігоря Горжія з займаної посади та ініціювати повну та всебічну перевірку його діяльності на посаді керівника держекоінспекції Центрального округу.

Далі буде.

Читайте також
Прокурор, який привласнив 8 кілограмів золота, мобілізувався і просить зупинити суд
Кримінал
Сину нардепа оголосили підозру в розкраданні бюджетних коштів, - ДБР
Кримінал
Градизькому селищному голові оголосили нову підозру
Кримінал
Нардепа Віктора Бондаря затримали за розкрадання коштів «Укрзалізниці»
Кримінал
Корупційні схеми Сергія Лещенка
Опінії
Як Чернишов грабує Україну
Політика