Created with Sketch.

Корупціонерам не вдасться уникнути покарання

02.08.2023, 16:31

Суд продовжив розгляд справи щодо ексзаступника очільника УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міськради Ігоря Скорика

Сьогодні в Октябрському районному суді міста Полтави відбулося підготовче судове засідання у кримінальному провадженні  № 1203170000000258 від 12.04.2023 з обвинувачення Скорика Ігоря Анатолійовича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Нагадаємо, що у березні 2023 року Управління СБУ у Полтавській області повідомило про викриття посадовців Полтавської міськради на розкраданні бюджетних грошей. Ці кошти були виділені на благоустрій вулиць міста Полтави.

За попередніми оцінками, сума збитків становить близько 4 мільйонів гривень.

"За даними слідства, керівництво Управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради уклало договори з харківською компанією.

Відповідно до угод фірма зобов’язувалась виконувати роботи з благоустрою міських вулиць, скверів та паркових зон. Проте, було встановлено, що вартість робіт була завищена, а вони виконувалися не в повному обсязі. До актів виконаних робіт, в рамках договору укладеного влітку минулого року, вносилися недостовірні відомості щодо спецтехніки і автотранспорту, який не задіювався.

За попередніми оцінками фахівців, протиправна схема завдала місцевому бюджету збитків близько 4 млн грн.

Під час обшуків на робочих місцях та у помешканнях фігурантів правоохоронці виявили бухгалтерську документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

Наразі одному з учасників схеми повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). Вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим учасникам протиправної схеми", - зазначили у СБУ.

У Полтавській обласній прокуратурі уточнили, що про підозру було повідомлено заступнику керівника одного з управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, який є депутатом районної у місті Полтаві ради.

Заступником керівника УЖКГ, якому було оголошено про підозру є Ігор Скорик — депутат Шевченківської райради Полтави від «ОПЗЖ».

Ігор Скорик

Після виборів 2020 року у Полтавській міській раді була сформована коаліція МаКаО, до якої увійшли представники партій  «За Майбутнє» (Олександр Мамай), «Європейська Солідарність» (Андрій Карпов), «ОПЗЖ» (Ілля Кива).

Олександр Мамай, Андрій Карпов, Ілля Кива

Карпов за входження до коаліції отримав посаду секретаря міської ради, а зрадник та колаборант Ілля Кива отримав чималу квоту у комунальних підприємствах, комісіях та управліннях міської ради.

Саме за квотою іллі киви заступником очільника УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради було призначено Ігоря Скорика.

Наприкінці квітня стало відомо, що Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості стосовно Ігоря Скорика, та власниці харківського підприємства ТОВ «ХСМБ-7» Інни Топчій.

Матеріали кримінального провадження №1203170000000258 від 12.04.2023 року, за обвинуваченням Скорика І.А. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України надійшли на розгляд Октябрського районного суду міста Полтави досить швидко - 19 квітня 2023 року.

Обвинувальний акт надійшов разом з угодою про визнання винуватості від 13 квітня 2023 року, укладений між обвинуваченим Скориком І.А, за участю захисника обвинуваченого, та прокурором Полтавської обласної прокуратури Савченком О.І.

Згідно з вказаною угодою, обвинувачений Скорик І.А. зобов'язується під час судового розгляду беззастережно визнати обвинувачення в обсязі, пред'явленого відповідно до обвинувального акту.

Сторонами також узгоджено, що при затвердженні угоди Скорику І.А. буде призначено покарання за ч. 2 ст. 367 КК України у вигляді позбавлення волі строком на два роки зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України зі штрафом у розмірі двохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 4250 гривень.

У минулому судовому засіданні прокурор, обвинувачений Скорик І.А. та його захисник просили затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами покарання.

Проте, суддя Октябрського районного суду міста Полтави Горбунова Яніна Михайлівна вислухавши думку учасників процесу з приводу затвердження угоди, дослідивши матеріали судової справи та перевіривши угоду на відповідність вимогам ст.ст. 472-473 КПК України та нормам КК України, дійшла висновку про необхідність відмови у затвердженні угоди.

Прокурор Савченко О.І. та перший заступник керівника Полтавської обласної прокуратури Плескач Олег Юрійович і начальник відділу Полтавської обласної прокуратури Дорогейко Дмитро Володимирович, які стали ініціаторами схеми з уникнення кримінальної відповідальності корупціонерами, також хотіли укласти угоду про визнання винуватості з іншою фігуранткою даної корупційної справи.

Обвинувальний акт стосовно Директора ПП «Харківспецбутмеханізація-7» Інни Топчій надійшов до суду разом з угодою про визнання винуватості, укладеною між обвинуваченої, за участю захисника обвинуваченої, та прокурором Полтавської обласної прокуратури Савченком О.І.

Як зазначили у Полтавській обласній прокуратурі під час досудового розслідування збитки підприємством ПП «ХСБМ-7» відшкодовано.

Окрім цього, власниця підприємства у разі затвердження судом угоди про визнання винуватості зобов’язується перерахувати на підтримку ЗСУ (Проєкт UNITED24 «Оборона та розмінування») 500 тис. грн.

У судовому засіданні, яке відбулося 23 червня, прокурор Полтавської обласної прокуратури Савченко О.І. намагався допомогти Інні Топчій уникнути справедливого покарання.

У суді прокурор Савченко О.І., обвинувачена Топчій І.В., потерпілий Делія просили затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами покарання.

Заслухавши доводи сторони обвинувачення та сторони захисту, суддя Октябрського районного суду міста Полтави Савченко Анатолій Григорович та перевіривши угоду на відповідність вимогам ст.ст. 472-473 КПК України та нормам КК України, дійшов висновку про необхідність відмови у затвердженні угоди.

Крім того, відмовляючи у затвердженні угоди, Суд вказав на той факт, що визначене в угоді покарання не відповідає загальним засадам призначення покарання, встановлених законом України про кримінальну відповідальність, оскільки санкцією ч. 2 ст. 364-1 КК України мінімальний розмір штрафу визначений у розмірі понад чотири тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суд вважає, що угода не підлягає затвердженню й з цих підстав.

Також суд вказав на той факт, що фактичні обставини вчиненого обвинуваченою службового підроблення не відповідають кваліфікації кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 366 КК України, оскільки по чотирьох епізодах вчинення нею службового підроблення було спричинено тяжкі наслідки, а отже її дії повинні бути кваліфіковані за ч. 2 ст. 366 КК України.

Тобто прокурор Полтавської обласної прокуратури Савченко Олександр Іванович свідомо вказав неправильну кваліфікацію кримінального правопорушення у обвинувальному акті щодо Інни Топчій.

А вже 26 червня 2023 року Октябрський районний суд міста Полтави виніс вирок у кримінальному провадженні  № 12022170420000036 від 6 січня 2022 року з обвинувачення Топчій Інні Володимирівні у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366 КК України.

Директор ПП «Харківспецбутмеханізація-7» Інна Топчій визнана винною у вчиненні злочинів передбачених ст.  364 ККУ "Зловживання владою або службовим становищем" та ст. 366 ККУ "Службове підроблення".

Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Савченко Анатолій Григорович призначив Інні Топчій покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

2 серпня Октябрський районний суд міста Полтави продовжив розгляд справи стосовно Ігоря Скорика, якого обвинувачують у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки.

Ігор Скорик у суді

Сьогодні суд закрив підготовче засідання та перейшов до розгляду справи по суті.

Зважаючи на великий суспільний резонанс даної справи, та на намагання прокурора Савченка С.І. допомогти Ігорю Скорику уникнути справедливого покарання, до суду прибули представники НВР "Правий Сектор Полтавщини".

Після завершення судового засідання прокурор Полтавської обласної прокуратури Савченко Олександр Іванович швидко втік з зали суду, відмовившись відповідати на питання громадян.

Наступне судове засідання у справі Ігоря Скорика призначено на 5 вересня 2023 року.

За вчинені злочини Скорик може провести за ґратами від 2-х до 5-ти років.

Національно-визвольний рух "Правий сектор", Громадська організація "Добровольчий Український Корпус", ГС "Останній Бастіон" та інші численні військові формування та громадські організації продовжують пильно спостерігати за корупційними справами полтавських корупціонерів.

Слава Нації !

Смерть Ворогам !

Читайте також
Прокурор, який привласнив 8 кілограмів золота, мобілізувався і просить зупинити суд
Кримінал
Сину нардепа оголосили підозру в розкраданні бюджетних коштів, - ДБР
Кримінал
Градизькому селищному голові оголосили нову підозру
Кримінал
Нардепа Віктора Бондаря затримали за розкрадання коштів «Укрзалізниці»
Кримінал
Корупційні схеми Сергія Лещенка
Опінії
Як Чернишов грабує Україну
Політика