Чотири ікла, що містять отруту - міді. З цією морською істотою краще не зв'язуватися.
Може здатися, що це щось із науково-фантастичного фільму жахів, але кривавий черв'як, відомий також як "щетинний черв'як", цілком реальний.
Ці жахливі морські поліхети, що досягають 35 см у довжину, можна знайти у відкладеннях на дні моря, де вони чекають на будь-яку здобич, якій не пощастило пропливти повз.
Але що робить цих істот особливо незвичайними, то це їх сильні щелепи та видатні ікла, які наповнені отрутою і складаються з надзвичайно великої кількості міді.
“Це дуже неприємні черв'яки, оскільки вони погано поводяться і легко провокуються, – каже біохімік Герберт Уейт. – Коли вони стикаються з іншим черв'яком, вони зазвичай б'ються, використовуючи свої мідні щелепи як зброю”.
Питання про те, звідки у цих черв'яків стільки металу в іклах, залишався загадкою протягом багатьох років, але тепер нове дослідження допомогло пролити світло на цю таємницю, виявивши існування структурного білка в іклах (багатозадачного білка (MTP), який допомагає міді та меланіну зв'язуватися разом.
Відкриття дуже значуще, оскільки такий процес – якщо його вдасться відтворити – може прокласти шлях до нових та ефективніших виробничих процесів.
“Ми взагалі не очікували, що білок з таким простим складом, тобто переважно гліцином і гістидином, виконуватиме таку кількість функцій і не пов'язаних між собою дій, – сказав Вейт. – Ці матеріали можуть стати дороговказом для того, як зробити та розробити кращі споживчі матеріали”.