Created with Sketch.

Перетнув 3 океани заради пошуку пари

12.12.2024, 17:34

Самець горбатого кита встановив рекорд відстані для цього виду.

Самець горбатого кита проплив понад 13 тисяч кілометрів у пошуку пари. Він перетнув щонайменше три океани, встановивши рекорд для свого виду.

Про це йдеться у результатах дослідження, опублікованого в журналі Royal Society Open Science, пише Live Science.

Подорож кита розпочалась біля узбережжя Колумбії в східній частині Тихого океану і закінчилась біля узбережжя Занзібару в Індійському океані. За словами вчених, це найбільша відстань, яку коли-небудь долав кит виду Megaptera novaeangliae.

Горбаті кити зазвичай дотримуються дуже послідовних моделей міграції, переміщаючись між місцями годівлі в холодних водах поблизу полюсів і зонами розмноження ближче до тропіків.

Кити щорічно пропливають понад 8 тисяч кілометрів у напрямку північ-південь, але вони не прагнуть далеко подорожувати у напрямку схід-захід і, як правило, не змішуються з іншими популяціями.

Подорож через океан, яку спостерігали в новому дослідженні, показує, що міграції горбатих китів є більш гнучкими, ніж дослідники вважали раніше.

Відкриття ґрунтується на фотографіях, які вчені зробили між 2013 і 2022 роками. На світлинах був зображений той самий статевозрілий самець, який перебував у двох місцях біля Колумбії, а через п’ять років – у Занзібарському каналі.

Щоразу його фіксували в компанії конкурентної групи, у якій самку пильно охороняє самець-«керівник», а інші самці змагаються за доступ до неї.

Дослідники зазначають, що крім сексуальної мотивації на поведінку та довгу мандрівку самця горбатого кита могли вплинути інші причини, як-от:

Читайте також
Визначено переможця у номінації найкраще фото дикої природи
Життя
Алігатори вмерзають у кригу, щоб пережити холод
Життя
«Слуги народу» знищують українські ліси
Політика
Чому ворони влаштовують «похорон» своїм побратимам ?
Життя
Один із найбільш інвазивних видів у світі досяг Європи
Життя
Що потрібно для відновлення лісової екосистеми ?
Життя