Created with Sketch.

Кремлівський ракетний проєкт «Сармат» — лякалка для дурнів

25.09.2024, 06:09
Фото: Der Spiegel

Як неодноразово сповіщала медіаагенція «Останній Бастіон», стратегічні боєголовки РФ виявилися самовбивчими. Пропаганда програла реальності.

До такого висновку дійшли журналісти одного із провідних німецьких видань Der Spiegel. Провальний запуск ракети «Сармат» за Північним полярним колом довів неспроможність РФ самостійно виробляти сучасну зброю, особливо для ядерного шантажу і терору західних держав.

Експерти підозрюють, що у ворога виникли проблеми із рідинною силовою установкою. Так, Джордж Баррос з Інституту вивчення війни (ISW) у ​​Вашинґтоні оцінює діаметр вирви після невдалого випробування «Сармата» у 62 м; на супутниковому знімку також видно лісову пожежу в безпосередній близькості від ракетної шахти.

Проте норвезькі фахівці із землетрусів з інституту «Norsar», розташованого неподалік Осло, поки не змогли знайти у своїх даних жодних свідчень сильного вибуху. Аналіз автоматично зібраних вимірів все ще продовжується, пояснили науковці.

За загальної ваги понад 200 т і довжини 35 м розпіарена ракета «Сармат» майже у 6 разів важча й приблизно вдвічі довша за американські ядерні аналоги «Minuteman III». Кремлівський бункерний дід путін високо оцінив цю систему як «дійсно унікальну зброю», заявивши, що вона «має найкращі тактико-технічні характеристики й здатна подолати всі сучасні засоби протиракетної оборони».

«Коли ви маєте нові системи, то повинні очікувати ймовірних помилок чи хиб уже на початковому етапі. Але у випадку із «Сарматом» це виглядає як велика помилка, яка військовим посадовцям може коштувати надто дорога. Проблема може полягати у рідинній силовій установці. Можливо, росіяни мають проблеми із цією технологією», — коментує ситуацію експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) пан Тимоті Райт.

З п'яти випробувальних польотів, проведених на тепер, «Сармат» зміг успішно завершити лише один. У квітні 2022 року, невдовзі після повномасштабного нападу РФ на Україну, ракета із макетною боєголовкою пролетіла від Плєсєцка до півострова Камчатка на Далекому Сході — відстань близько 5000 км.

На думку Тимоті Райта, нещодавня невдача дітища Дмітрія Рогозіна по суті означає, що «російським ракетним військам доведеться і далі покладатися на старі матеріали й технології». Тобто ті, які лишилися на складах ще від СССР.

Своєю чергою, європейський експерт у галузі ракет Маркус Шиллер говорить, що «РФ не представляє хорошої картини у розробці ракети «Сармат». Цей інцидент в Архангельській області ще раз показує, що у російській збройній промисловості не все гладко, а буде ще гірше».

У цілому ж більшість західних експертів дивляться на розробку «Сармата» і тепер сміються від душі, бо вибух завдав значної шкоди іміджу РФ. Кремль уже кілька разів намагався створити свою «Wunderwaffe», але поки, на щастя для всіх нас, безуспішно.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що Британія має намір розробити ракети проти ядерної зброї РФ. В Європі побоюються, що диктатор путін може бути готовий застосувати її.

Наслідки чергового запуску ракети «Сармат» в Архангельській області
Читайте також
Анонсування застосування міжконтинентальної балістики є обов'язковим
Війна
Московія вперше вдарила по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою «Рубіж» – ЗМІ
Війна
Кім Чен Ин хоче прискорити перетворення КНДР на «ядерну наддержаву»
Світ
Британія має намір розробити ракети проти ядерної зброї рф, - Times
Новини
Кремль влаштовує чергові ядерні навчання
Опінії
Космічні війни
Світ