Він зображував новонародженого та його батьків під світлом зірки.
Археологи знайшли печерний малюнок у єгипетській пустелі Сахара, його вік становить 5000 років. І це найдавніше зображення вертепу, відоме зараз, повідомляє Arkeonews.
Малюнок було зроблено за три тисячі років до народження Ісуса та появи біблійної історії про нього.
Група італійських дослідників знайшла картину всередині порожнини, яку згодом назвали «Печерою батьків». На малюнку зображено новонародженого з батьками, а також кілька тварин. Над ними сяє зірка.
Вчені вважають, що картину намалювали у кам'яну добу, задовго до народження Христа.
При цьому, у малюнка, виконаного червонувато-коричневою охрою, є кілька цікавих особливостей. На ньому зображено безголового лева, а лев є одним із символів Христа. Зображення безголових левів також мали символічне значення на той час у цьому регіоні. На ньому також були зображені павіан або інша мавпа, зірка на сході та дитина, піднесена до неба. Це могло символізувати вагітність чи народження.
Вчені знайшли малюнок ще 2005 року, але представили його публіці лише 2016-го.
Сцена вертепу стала відома, оскільки описана в Євангеліє від Матвія. Там описується, що троє мудреців пішли за зіркою, що зійшла, і знайшли немовля Ісуса і його батьків у Віфлеємі. Євангеліє від Луки також розповідає про те, що Йосип і Марія не змогли знайти місце в готелі, оскільки ті були переповнені, і були змушені заночувати в хліві, де народився Ісус.