Поспішне застосування урядами країн перших антикоронавірусних фармакологічних препаратів не вплине на спалах інфекції.
Про це йдеться у ґрунтовному матеріалі видання "Reuters", підготовленого на основі аналізу низки медичних досліджень.
Зазначається, що імунізація двох третин населення шляхом добровільно-примусової вакцинації матиме сумнівні наслідки.
Так, фахівці Європейського центру з профілактики та контролю захворювань у Стокгольмі застерігають чиновників, одразу після закупівлі медикаментів, не переходити до масового їх застосування на громадянах.
«Урядовці низки країн мають свої великі вимоги щодо того, як та чи інша вакцина може запобігти поширенню вірусу. Але їхні очікування не відповідають дійсності. Оскільки так званий "стадний імунітет" містить фактори, кілька з яких досі не вивчені, ні розробниками, ні тим паче медиками. Тобто зараз не йдеться про індивідуальний захист людини як такий», — коментує ситуацію співробітник Європейського центру з профілактики та контролю захворювань Йосеп Янса.
Водночас представники Всесвітньої організації охорони здоров'я піддали сумнівам якість та ефективність вакцин, про фінальні тестування яких оголосили низка розробників: "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca".
«Факти свідчать про те, що перші ліки проти COVID-19, які невдовзі з’являться на ринку, принаймні зупинять мутацію вірусу всередині людського організму. Але не можна виключати, що хворі люди, навіть без явних симптомів, все одно будуть переносити його», — заявили у ВООЗ.
Своєю чергою, вірусологи Університету Майнца стверджують, що всі респіраторні інфекції важко повністю заблокувати медикаментами, тому навіть імунізовані люди продовжать заражати інших непомітно, а поголовна вакцинація не зможе повністю зупинити пандемію.
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", уряд України вже розпочав переговори з виробниками вакцини від коронавірусу з метою подальшого випробування сумнівних препаратів на громадянах весною наступного року.