російський скрипаль Вадим Рєпін мав виступити в межах відкриття концертного сезону Національного філармонічного оркестру Угорщини.
Виступ росіянина мав стати ключовим на відкритті сезону. Однак концерт Рєпіна скасували завдяки зусиллям Посольства України в Угорщині, повідомили у Міністерстві закордонних справ України.
Замість Рєпіна на відкритті сезону виступив угорський скрипаль.
«російська культура — культура геноциду та воєнних злочинів, яка не повинна мати жодного місця на міжнародних майданчиках», — зазначили у МЗС.
У міністерстві також пообіцяли, що українські дипломати продовжуватимуть працювати над ізоляцією представників рф у світовому культурному просторі.
Варто зазначити, що Вадим Рєпін має два громадянства: російське та бельгійське. Сам музикант проживає у Відні. У 2022 році він отримав від російського диктатора володимира путіна звання народного артиста рф.
Вадим Рєпін одружений зі Світланою Захаровою, яка у 2023 році потрапила під санкції РНБО через антиукраїнську позицію. Вона також свого часу була депутаткою Державної думи рф від партії «Єдина росія».
Раніше концерти Рєпіна вже скасовували завдяки зусиллям української дипломатії. У січні цього року мав відбутися його виступ у німецькому Мангаймі, однак після звернення до мера міста концерт не відбувся.
Також у січні скрипаль мав дати концерт у театрі Maggio Musicale Fiorentino у Флоренції. Перед цим Посольство України в Італії також зверталося до міської ради.
Нагадаємо, днями у Латвії скасували концерт американського репера Xzibit через те, що музикант виступав у росії.