Created with Sketch.

Ми не переможемо Росію, якщо будемо її меншою копією

27.07.2023, 16:38
Фото: Facebook

Україна потребує якісних і докорінних змін, а не швидких та недолугих рішень для відвертання уваги електорату. Не варто мавпувати РФ!

«Ми розв'язуємо не ті проблеми, які маємо, а ті, які розуміємо», – сказала колись данська філософ пані Лéне Андерсен. Українці ж мають приклади щодня...

Ось і знову маємо проблему: окремі народні депутати зловживають поїздками за кордон на відпочинок. Можливе рішення: вдосконалити систему відряджень, аби не давала збоїв.

Народним депутатам варто було б пояснити, щоби не намагалися її зламати. Адже ж є десятки обранців, які реально по факту включені в дипломатичні процеси.

У нас дипломатія – надзвичайно важлива частина війни, в яку включені міністри, члени парламенту, митці, підприємці, вчені, публічні інтелектуали тощо. Це проблема, яку маємо, та її можливе рішення.

Натомість розуміємо: депутати їздять, а мають сидіти вдома й працювати. Рішення: будемо випускати по дзвінку; іншими словами, інституцію, яка працює з недоліками, замість покращувати просто скасовуємо, заміняючи на рішення однієї людини.

І так щодня в усьому.

Нагадаю: у війні перемагає та сторона, керівництво якої здатне вирішувати складніші управлінські завдання. Бо де взяти гроші, зброю і людей для перемоги – це управлінські завдання.

Треба збільшувати спроможність інституцій, а не зменшувати, будувати інституції, а не руйнувати. Для того потрібне складне довгострокове мислення, компетентні люди, здатність їм делегувати й довіряти.

Здатність керувати процесами, а не людьми, що вміє кожен власник малого бізнесу, який пережив стадію життєвого циклу "Давай-давай" (термін Адізеса). "Синя" культура правил і систем, а не "червона" культура вказівок і доручень.

Тому ще раз наголошу на тому, що ми не переможемо росію, якщо будемо її меншою копією!
Читайте також
Хроніки антиконституційного заколоту
Політика
Фрікції, які вчинили антиконституційний заколот
Позиція
Монархія для волелюбного народу
Опінії
Назад у 2013-й: як «смарагдові» відновлюють ручне управління
Опінії
Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України
Політика
Українська Конституція – це як срака, тільки навпаки
Позиція