Created with Sketch.

«Ми починаєм КаВееН…»

24.04.2019, 05:36

До найсокровенніших людських бажань (побачити Париж і вмерти, помацати куб Кааби, дочекатися, коли у сусіди корова здохне, вийти заміж за Ігоря Шевченка) додалося теж нівроку екстравагантне: більше ніколи вже не бачити президента, котрий дякує народові, що зрадив свою країну.

Тепер, коли оці розумування остаточно втратили сенс і ніяким чином не можуть вплинути, зокрема, й на формування «кварталу-73» ‒ нова помийниця без нас сформована, час речі назвати своїми іменами.

Категорично відхрещуємося від колег, які наразі захоплено і на всі лади смакують висновок про беззаперечну перемогу демократії в Україні. Товариство, посміємо нагадати, що демократія сама по собі є інструментом! І тільки! Розумне суспільство використовує демократію собі на користь – підсаджує наверх потрібних людей і позбавляється негідників та непрофесіоналів, проводить реформи, буває – з різаниною по-живому, одним словом – удосконалюється. Бачимо взірцеві приклади застосування демократичних інструментів у громадах, котрі послуговуються здоровим глуздом. Згадайте швейцарський демократичний апофеоз, коли той чотиримовний, позаблоковий, аж ніби нестандартний загал відмовився від двох тисяч двохсот шістдесяти євро дармівщинки щомісяця! 67800 гривень. «Ох і дурні…», ‒ коментував ожирілу Центральну Європу наш голодний периферійний хутір.

Та допущений до демократії плебс перетворює інструмент у небезпечну іграшку. Люди вже собі гуль понабивали, обираючи очільниками популістів. На що вже наша спільна колиска СРСР, яка афішувала себе демократією найвищого рівня, і та ніколи не експериментувала ні з кухарками, ні з чабанами з приаральських степів, ні з токарями від верстата. Навіть народні артисти не кермували Міністерством культури! Ніколи механізатор найширшого профілю не міг бути призначеним головою райвиконкому. Що-що, а система підбору і резерву кадрів на совкових теренах працювала чітко. Ондечки Венесуелу вже стільки часу плющить від простого водія Мадуро. Демократією колись удатно скористалася NSDAP, обравши фюрером психопата.

Певно, колеги вже помітили – чим більше розперезується світ у демократичних вихилясах, тим настирніше дзижчить десь у нас всередині думка про доцільність монархічного світоустрою. Завидки беруть від святкування дев'яносто третіх іменин бабусі Єлизавети! Щоправда, останніми часами понесло й туманний Альбіон – англосакси вляпалися по самісінький Біг-Бен зі своїм демократичним брекзітом.

Зарано робити висновки, але хамсько-зневажлива процедура вписування Зеленського з кварталом в українську політику упевнює нас у підозрах, що Володимир Олександрович Зеленський на посту президента залишиться шоуменом. Швидше за все, кавеенівським виступом буде і політика його «прорідженої» адміністрації в Осокорках, і сумнівно «новаторського» кабміну з Розумковим, Дубиною та Данилюком. Острах бере від прогнозів щодо ланок майбутньої президентської вертикалі на місцях. Дивлячись, ким і чим були укомплектовані виборчі Зе!штаби, припускаємо настання і тут нової ери – ери випадкових пройдисвітів.

Ще інтимне. Можна було налаштувати себе на очікування ляпів у виконанні шоуменів. А вони ж неодмінно будуть! І злостиво тицяти у лоби 73 відсотків: «Ми ж попереджали! Бачили, очі, що купували…». Ні, панове. Плачі залишаємо за собою. Будемо щиро шкодувати, якщо що. Адже на кону – Україна.

Серед 73 відсотків зе!фанатів чимало наших друзів й у минулому однодумців. Запевнювати, що тепер, після їхньої перемоги, ми так само приязно будемо вітатися з ними, не станемо – то була б неправда. Переглянуті маркери, поцінування, у наших очах вони таки інші. Тому ввічливого «привіт» буде достатньо. Вже зараз їх шкодуємо. Адже невдовзі багатьом з них доведеться визнавати: лише несповна розуму громадянин міг купитися на казки про чотири тисячі доларів вчителям, карколомні пенсії і «кінець ери бідності» в зубожілій, воюючій країні. Тим благам з'явитися в Україні поки що нізвідки за визначенням!

Наші пани та панянки з освітою і ступенями, яким-не-яким місцем під сонцем і набутим інфантилізмом повелися на фантазії дилетанта винятково через тимчасові перебої з олією. Їм, глибоко законспірованим патріотам, навіть коли підвезуть олію і виявиться, що Великий Велосипедний Голобородько теж не знає таємного ходу до вигаданих ер, Майдану не підняти. Зокрема, й через сором'язливість. Вони мовчки будуть дискутувати з власним сумлінням. Що ж, до рук їм Аристотель.

А ось широкі плебейські маси, які про формальну логіку уявлення не мають, набагато радикальніше вимагатимуть обіцяного – швейцарської дармівщини отут і зараз. Самому поводиреві доведеться пожаліти, що сів не в свої санчата. Гетьман на велосипеді, консолідувавши одвічну неприязнь маргиналів до влади, привів під свої зелені прапори настільки різношерсту публіку, що її навіть електоратом називати боязно. Унісон голосів руськомірського Південного Сходу і безвізної Галичини за КоЗе був унікально ситуативним! Тріумфально злетівши винятково на популізмі, замішаному на ненависті до попередника, за відсутності програми і команди КоЗел дуже швидко відчує, як муляє йому завелика за розміром шапка Мономаха.

Зуб даємо, хіхікати не будемо.

Вадим Демиденко

Читайте також
Полтава гастрономічна. Частина четверта
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава
Полтавські чемпіони продовжують боротьбу
Полтава