Created with Sketch.

Місто довжиною 170 км без жодного автомобілю

12.10.2021, 11:24
Фото: google

Звучить фантастично, проте найближчими роками воно з’явиться у Саудівській Аравії.

Складно уявити мегаполіс, у якому буде відсутнім автомобільний транспорт. При цьому, його жителі зможуть добиратися з одного краю в інший приблизно за 20 хвилин, що звучить немислимо для великих європейських чи американських міст. Не буде автомобільних заторів, загазованості та шуму. Саме такі дива обіцяє саудівський уряд уже в найближчі 10 років.

Наслідний принц Мухаммед ібн Салман на початку 2021 року повідомив світові про заплановану революцію міського життя, з метою побудови суспільства, в якому люди та планета зможуть співіснувати у гармонії. Першим кроком на цьому шляху стане 170-кілометровий мегаполіс The Line, в якому буде побудована найдосконаліша інфраструктура з усіх відомих донині. Як повідомляє The Free Press Journal, цей проєкт забезпечить 380 000 робочих місць і наповнить ВВП Саудівської Аравії на 48 млрд доларів.

За словами принца Мухаммеда: «Протягом усієї історії людства міста будувалися для захисту своїх громадян. Але після промислової революції машини, автомобілі та фабрики стали важливіше людей. Приблизно 90% населення Землі дихають забрудненим повітрям».

The Line претендує на звання першого когнітивного міста, в якому високі технології допоможуть досягти балансу з природою.

Когнітивне місто (Cognitive City) — найвищій рівень містобудівництва, який випереджає навіть популяризований Smart-City, оскільки вдається досягти повної синергії між людиною та міським простором. Будівництво The Line розпочалося в першому кварталі 2021 року.

Майбутній мегаполіс став найскладнішим інфраструктурним проєктом світу. Він входить до складу великих робіт з підсилення економічного потенціалу Саудівської Аравії.


The Line - це перший випадок у сучасній історії, коли велика міська забудова проєктується навколо людей, а не доріг. З часів стародавнього світу, коли все необхідне знаходилося на відстані витягнутої руки, людство все глибше поринала в безодню суєти поспішного ритму мегаполісів.

The Line можна вважати новим витком у еволюції містобудування. Ходьба знову перетвориться на звичний компонент людського життя, потіснивши транспорт.

Житлові квартали мегаполісу будуть засновані на штучному інтелекті. Це допоможе удосконалювати управлінські процеси і сервісні функції, оптимізує механізми прогнозування, щоб полегшити життя місцевого населення, а також підприємців.

Для досягнення стійкості, у The Line викиди вуглецю будуть зведені до мінімуму. Це забезпечить використання 100% чистої енергії, що виключає шкідливий вплив на навколишнє середовище. Людські спільноти будуть побудовані у гармонії до природи, а не поверх неї.

Якщо можливість переміщення з одного краю The Line до іншого всього лише за 20 хвилин здається фантастичною, то сучасні науково-технічні досягнення вже давно вирішують це завдання. Технології надшвидкісних поїздів перейшли зі сторінок наукової фантастики до реального світу. Один з найбільш амбітних проєктів цієї галузі — вакуумний потяг Hyperloop, запропонований у 2012-2013 роках відомим бізнесменом і першовідкривачем Ілоном Маском.

Уже розроблені системи, в яких пасажирські капсули практично зі швидкістю звуку переміщаються трубами зі зниженим тиском. Удосконалення та впровадження системи Hyperloop істотно прискорить переміщення людей і допоможе розвантажити автомобільні транспортні магістралі, зменшивши пробки на дорогах.

Під час випробування прототипів Hyperloop вдалося досягти швидкості близько 463 км/годину. Це сталося 22 липня 2019 року на конкурсі SpaceX Hyperloop Pod. Подібні технології тільки почали свій розвиток, значить можна сміливо припустити, що у найближчі роки результати помітно покращаться. Саудівська Аравія вже уклала угоду з компанією Virgin Hyperloop One на будівництво тестової ділянки інноваційної транспортної системи.

The Line стане домівкою для понад одного мільйона осіб, які приїдуть сюди з усього світу.

Це створить платформу для впровадження інновацій та процвітання бізнесу, вирішуючи тим самим деякі глобальні проблеми. Орієнтований на пішоходів підхід, визначить комфорт міського життя, розміщуючи все необхідне в кожному з районів міста всього в декількох хвилинах ходьби. Кожен з них виявиться самодостатнім світом з усіма необхідними інфраструктурними об'єктами, магазинами, розважальними та спортивними центрами.

Якщо у жителя одного району виникне потреба чи бажання відвідати друзів або родичів з іншого, йому досить буде скористатися послугами швидкісного поїзда, щоб дістатися до пункту призначення за лічені хвилини. Необхідності в приватному автомобілі просто не буде, що знизить викиди вуглекислого газу.

Таким чином, людство стає свідком сміливого експерименту, кардинально змінює наші уявлення про містобудування і гомінкі мегаполіси.

Читайте також
Китай зближається з Саудівською Аравією
Світ
Візит президента Франції до Саудівської Аравії — критика та перспективи
Світ
У Німеччині померла 96-річна Урсула Хавербек, яка розвінчувала єврейську брехню про «голокост»
Світ
США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і росії – Пентагон
Світ
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Сіоністи підставили рашистів в очікуванні глобальної бурі
Світ