Турне Емманюеля Макрона Близьким Сходом завершилося зустріччю з Мухаммедом ібн Салманом
У суботу, 4 грудня, принц зустрівся з французьким президентом у палаці Аль-Салам, де вони обговорили двосторонню співпрацю та провели телефонну розмову з прем'єр-міністром Лівану Наджибом Мікаті.
Згідно з офіційними звітами, три країни домовилися працювати разом для підтримки всеосяжних реформ, необхідних у Лівані. Саудівська Аравія та Франція наголосили на своєму гарячому бажанні забезпечити безпеку та стабільність у країні.
Вони наголосили, що реформи мають охоплювати фінансовий сектор, енергетику, боротьбу з корупцією та прикордонний контроль. Салман та Макрон домовилися працювати з Ліваном для забезпечення реалізації цих заходів.
Вони також погодилися розробити саудівсько-французький механізм гуманітарної допомоги, який забезпечить повну прозорість, та висловили свою рішучість знайти відповідні механізми у співпраці з дружніми країнами та союзниками, щоб полегшити страждання ліванського народу.
Що стосується ізраїльсько-палестинського конфлікту, обидві сторони підтвердили своє прагнення досягти мир на Близькому Сході, що забезпечить право палестинського народу на створення своєї держави.
Щодо Ірану в спільній заяві йдеться про глибоке занепокоєння з приводу розвитку місцевої ядерної програми та відсутність співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії.
Емманюель Макрон наголосив на своїй рішучості не дозволити Ірану розробити або придбати ядерну зброю. Він також погодився з необхідністю протидіяти дестабілізаційній діяльності Ірану в регіоні, включаючи використання та передачу безпілотних літальних апаратів та балістичних ракет, які призвели до атак на Королівство Саудівська Аравія.
Щодо єменської кризи Франція підтвердила свою повну підтримку мирної ініціативи Саудівської Аравії, представленої 22 березня 2021 року, і засудила атаки балістичних ракет і безпілотників, вчинені хуситськими ополченцями.
Проте, візит Макрона з самого початку зіткнувся із засудженням правозахисників, які закликають оголосити Ер-Ріяду бойкот після загибелі журналіста Джамаля Хашоггі.
Нагадаємо, що його було викрадено та вбито саудівськими спецслужбами, під час поїздки до Стамбулу. Оприлюднення цієї інформації викликало широкий суспільний резонанс у всьому світі, через що багато країн помітно знизили рівень співпраці з Королівством Саудівська Аравія.
Правозахисники вважають, що подібний вчинок французького президента фактично сприяє реабілітації Салмана перед світовою спільнотою, що йде в розріз до демократичних цінностей Заходу.