Лише третина росіян готова розділити моральну відповідальність за вбивства мирних українців.
Підтримка жителями московії війни залишається стабільно високою з лютого 2022 року.
Лише третина готова розділити моральну відповідальність за вбивства мирних українців.
Про це повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон» з посиланням на опитування незалежного «Левада-центру».
У січні 2024 року більшість опитаних (77%) підтримують війну проти України, не підтримують - 16% респондентів, ще 8% вагаються з відповіддю.
При цьому, як і попередні місяці, прихильників переходу до мирних переговорів більше, ніж прихильників продовження військових дій: 52% проти 40%. У грудні-січні (порівняно з листопадом 2023 року) кількість прихильників мирних переговорів дещо знизилася (з 57% до 52%), але загалом вкладається у середньорічні значення цього показника.
Третина жителів московії вважають, що такі люди, як вони несуть моральну відповідальність за загибель мирних жителів та руйнування в Україні (10% - безумовно несуть, 21% - несуть певною мірою), зворотної позиції дотримуються 62% опитаних. Такий розподіл відповідей стійкий і зберігається протягом останніх півтора року.
Також у московитів зберігається і впевненість у тому, що проти України триватиме довго. Так, майже половина опитаних (45%) вважають, що військові дії триватимуть понад рік, ще 23% припускають, що від пів року до року.
Більшість опитаних (77%) вважають, що війна проти України закінчиться перемогою московії, це на 6 п.п. більше, ніж рік тому, і приблизно відповідає настроям травня 2022 року.
Дві третини мешканців московії (66%) згодні з тим, що московія платить надто високу війну проти України, не згоден із таким твердженням кожен четвертий опитаний (25%). Найчастіше погоджувалися із цим твердженням у липні 2023 року (тоді у сумі 82%), за пів року цей показник знизився на 16 в.п.
Дві третини московитів (64%) не вважають, що рф припустилася помилки, розпочавши війну, при цьому порівняно з вереснем минулого року цей показник плавно зріс на 6 п.п.
Опитування проведено 14-20 грудня 2023 року та 25-31 січня 2024 року серед 1606 та 1621 осіб. Дослідження проводиться вдома у респондента шляхом особистого інтерв'ю. Статистична похибка (з ймовірністю 0,95) вбирається у 3,4%.