Політична еміграція останніх півтора року стала наймасовішою з 1920-х рр.
За останнє століття на росії не спостерігалося такої значної втечі з країни внаслідок політичних потрясінь, як після війни, що розв'язана кремлівським бункерним щуром путіним в Україні. Політична еміграція останніх півтора року стала наймасовішою з 1920-х рр.
Про це пише The Economist.
Крім того, за даними Росстату, до початку війни в Україні країну за часів правління путіна залишили 1,6-2 млн осіб, а після вторгнення – приблизно половина цієї кількості, звертає увагу журнал. Він наводить розрахунки проекту Re: Russia, який проаналізував різні оцінки кількості емігрантів та наявні дані з тих країн, що прийняли велику кількість росіян після 24 лютого 2022 р.
Найбільше росіян прийняли Казахстан та Сербія – приблизно по 150 тисяч.
Найбільше росіян прийняли Казахстан та Сербія – приблизно по 150 000. Близько 100 000 поїхали до Вірменії, не менше 90 000 – до Туреччини, понад 70 000 – до Ізраїлю, майже 60 000 – до Євросоюзу.
Багато людей, що поїхали після еміграції, змінювали країну проживання; мінімальна та максимальна оцінки країн ЄС, наприклад, різняться приблизно вдвічі.
Еміграція з московії, за даними Росстату, скорочувалася в перше десятиліття правління путіна, але різко прискорилася після його повернення на президентську посаду в 2012 р.
Від'їзд майже мільйона людей після початку війни в Україні ще сильніше погіршив і без того вкрай важку демографічну ситуацію. Так, у січні-травні відносний рівень народжуваності (8,5 дитини на 1000 осіб населення) став другим найгіршим у сучасній історії країни; менше (8,3 дитини) цей показник був лише 1999 р., економічно дуже важкому після дефолту 1998 р.
Крім того, за даними американської розвідки, московія втратила на українському фронті майже 300 тисяч осіб, з них близько 120 тисяч - убитими.