Кремль намагається шукати військових союзників серед "країн-ізгоїв"
Після тривалих переговорів у середу 16 лютого 2021 року між адміністрацією Мадуро та російською делегацією на чолі з віцепрем’єр-міністром Юрієм Борисовим обидві сторони підписали низку угод про “стратегічне співробітництво”.
Треба при цьому розуміти, що Кремль, як і під час Карибської кризи 1961 року у Центральній Америці зацікавлений виключно використанням територій для розміщення своїх літаків та ракет з метою здійснення психологічного впливу та політичного пресингу на США.
Але лідери країн з диктаторськими режимами не замислюються, що у випадку переходу конфлікту в гарячу фазу удари американської зброї будуть нанесені саме по їх інфраструктурі.
Москва вже зіграла ключову роль у підтримці Мадуро проти спроб Вашингтона скинути лідера соціалістів і привести до влади голову Національної асамблеї під керівництвом опозиції Хуана Гуайдо, якого три роки тому підтримала адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа.
Суперечка про лідерство розділила міжнародну спільноту з десятками країн, які підтримують обидві сторони. Але Мадуро зберіг своє лідерство навіть на тлі важкої економічної кризи, що посилюється жорсткими санкціями США, які все ще діють за президента Джо Байдена.
Військово-технічні зв’язки між Росією та Венесуелою продовжують розвиватися, попри протести США.
Російський віцепрем'єр також збирається відвідати Нікарагуа і Кубу на тлі напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами.