Created with Sketch.

На фронті обірвалося життя легендарного кіборга Віталія Баранова

09.10.2023, 12:25

З серпня 2022 року він очолив 206 батальйон територіальної оборони.

На Донеччині, в зоні бойових дій, обірвалося життя Віталія Баранова, командира 206-го київського батальйону територіальної оборони 241-ї бригади ТрО ЗСУ.

Трагічну звістку повідомив очільник Оболонської РДА Кирило Фесик.

«Сьогоднішні жахливі новини точно не пройдуть осторонь будь-якого активного мешканця Оболоні. Загинув командир 206 батальйону ТРО Віталій Баранов, справжній герой, легендарний воїн та командир, неодноразовий член громадської ради при Оболонській РДА. Найбільш щирий патріот із тих кого я знав. Оптиміст, життєлюб, інтелігентна та скромна людина. Стільки ще про нього хочеться хорошого сказати, думаю всі хто його знав зрозуміють про що я» — розповів про полеглого захисника Фесик.

Віталій Баранов був підполковником ЗСУ у відставці. Але у 2014 — став на захист України. Його не хотіли брати до війська, адже не було відповідної його званню та спеціальності посади. Але Баранов пішов служити старшим лейтенантом в 90-му окремому аеромобільному батальйоні, де був на посаді помічника командира батальйону з оперативного забезпечення.

Потім у його долі був Донецький аеропорт. Баранов став начальником штабу батальйону. Їх комбат потрапив у полон і Віталій Анатолійович очолив підрозділ.

Про початок широкомасштабного вторгнення Віталій Баранов дізнався у селі Катюжанка, за 50 кілометрів від столиці. Він рушив до Чорнобиля, бо розумів, що звідти окупанти намагатимуться йти на Київ. Проаналізувавши ситуацію, повернувся додому, зібрав речі і поїхав до ТЦК та СП.

Він з підрозділом виконував завдання у Чорнобилі та районі Київського водосховища. далі воювали на Миколаївщині, Херсонщині, Харківщині, певний час були під Бахмутом.

56-річний підполковник Віталій Баранов помер на командному пункті батальйону в одному з міст Донецької області. Попередньо, в нього відірвався тромб.

Редакція «Останнього Бастіону» висловлює щирі співчуття рідним і близьким Героя. Дякуємо за Чин!

Читайте також
Захищаючи Україну загинув Антон Бондаренко, який допомагав французьким журналістам знімати війну
Війна
ДБР розпочало розслідування після ворожого обстрілу на Дніпропетровщині
Війна
На Дніпропетровщині загинули військові під час комбінованої атаки 1 листопада
Війна
Чому Україна ігнорує Героїв?
Війна
Захищаючи Україну, на фронті загинув Павло Іщенко
Війна
Захищаючи Україну загинув Ультрас Динамо Київ
Війна