Created with Sketch.

На голову «Фундації ДеЮра» Жернакова подали до ДБР через його діяльність проти Євромайдану

15 серпня, 09:25

Партнер Роми Маргарина виступав проти Революції гідності

До Державного бюро розслідування направлена заява про вчинення злочину очільником «Фундації ДеЮра» Михайлом Жернаковим під час його суддівства в інтересах злочинної влади президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє адвокат Ігор Мартиненко.

У заяві йдеться про те, що Жернаков у лютому 2012 року призначений у межах п’ятирічного строку суддею Вінницького окружного адмінсуду.

Загальновідомо, що під час Революції гідності на шляху до встановлення справедливості та демократичних змін в країні стояли, зокрема, правоохоронці й судді режиму Януковича, під керівництвом колишнього високопосадовця Андрія Портнова.

«Об’єднані спільним злочинним умислом судді, під впливом злочинного режиму, приймали завідомо незаконні рішення про заборону мирних протестів, переслідування активістів та їх залякування шляхом їх взяття під варту та притягнення до відповідальності. Одним з таких суддів злочинного режиму та активним противником боротьби суспільства за свободу і європейські цінності був М.Жернаков, який зробив свій вагомий внесок у загальні зусилля злочинної влади зі збереження антинародного режиму, придушення протестів та недопущення руху Українського Народу у європейському напрямку», — зазначається і заяві.

У розпал найтрагічніших подій Революції Гідності, після того, як в Києві вже відбулися масові вбивства протестувальників, 19 лютого Жернаков одноособово визнав протиправним та скасував рішення 51 позачергової сесії 6 скликання Хмільницької міської ради «Про суспільно-політичну ситуацію в країні» від 27.01.2014 №1471, в якому висунуто низку вимог до Президента та Верховної Ради, зокрема, про відставку Уряду та інші.

У заяві наголошується, що «будучи обізнаним про негативний суспільний резонанс, викликаний відмовою від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також про значні негативні та руйнівні наслідки, пов’язані з діями влади щодо придушення викликаних цим протестів, Жернаков
М.В. прийняв судове рішення з мотивів проявлення лояльності до злочинного режиму В.Януковича. Так, скасовуючи рішення органу місцевого самоврядування, Жернаков М.В. фактично протидіяв вищезазначеним вимогам суспільства, став на шляху їх реалізації та створив штучні умови для перешкоджання зборам громадян та їх справедливим намаганням зупинити злочинні дії влади».

Зазначається, що «такі дії Жернакова М.В. щодо ухвалення завідомого незаконного судового рішення очевидно були узгоджені з центральною владою та спрямовані на створення умов для боротьби з протестувальниками, на перешкоджання волевиявленню народу через органи місцевого самоврядування й безпосередньо під час Революції Гідності, на збереження злочинного режиму, та були елементом реалізації загального злочинного задуму влади з придушення протестів відповідно до відведеної Жернакову М.В. ролі у цих незаконних діях щодо зловживання владою, перевищення владних повноважень та вчинення інших тяжких злочинів».

Натомість Жернакову вдалося уникнути відповідальності шляхом вчинення комплексу активних дій, спрямованих на набуття можливості впливати на суддів та правоохоронців. Зокрема, він створив та очолив громадську організацію «Фундацію ДеЮра», «після чого використовуючи останню як прикриття своєї протиправної діяльності, входив безпосередньо сам та опосередковано через інших підконтрольних йому осіб до громадських утворень, які відповідно до законодавства брали участь у формуванні та роботі судових і  правоохоронних органів (конкурсні комісії, ради доброчесності тощо)».

Констатується, що «на сьогодні, значна частина громадської ради доброчесності, яка працює на підставі положень закону «Про судоустрій і статус суддів», складається з осіб, пов’язаних з Жернаковим М.В».

«Вказані умисні дії Жернаковим М.В. вчинялися з метою набуття передбачених законом повноважень, які стосуються системи правосуддя та статусу судді, створення собі репутації особи, яка може впливати на питання доступу до професії та кар’єри суддів і правоохоронців та таким чином де-факто отримати та здійснювати незаконне втручання та протиправний вплив на їх роботу й рішення, які вони ухвалюють. Особливий цинізм цієї ситуації полягає в тому, що такий вплив використовувався Жернаковим М.В., зокрема, з метою ухилення від відповідальності за протиправні дії під час Революції Гідності», — зазначається в заяві.

Адже, на відміну від багатьох інших так званих суддів Майдану, «дії та рішення судді Жернакова М.В. взагалі не аналізувалися відповідними компетентними органами, про що свідчить, зокрема той факт, що він був звільнений з посади судді за власним бажанням, а не в результаті дисциплінарної процедури».

На думку заявника, «у наведених в цій заяві діях Жернакова М.В. вбачаються ознаки умисних злочинів, вчинених як безпосередньо, так і в ролі співучасника, та передбачених, зокрема:

Якою буде реакція на цю заяву з боку ДБР, ми повідомимо додатково.

Читайте також
Комерціалізації правосуддя
Кримінал
Судді ліквідованого адмінсуду Києва отримали майже 100 мільйонів гривень зарплати
Політика
Маргарин тече з ВРП
Політика
Українська Феміда збожеволіла...
Опінії
Люмпен оголосив полювання на відьом
Позиція
Чому приниження суддів не сприяє якості правосуддя і як це виправити?
Політика