Created with Sketch.

На росії закінчуються величезні запаси озброєнь радянських часів – The Economist

19 липня, 17:39

За даними більшості розвідок, за перші два роки війни росія втратила близько 3000 танків і 5000 іншої бронетехніки

Попри всі розмови про те, що московія перетворилася на військову економіку, де на військові витрати виділяється близько 8% ВВП, вона здатна замінити приголомшливі втрати танків, бронетранспортерів і артилерії, лише витягнувши зі сховищ і відновивши запаси, накопичені за радянських часів.

Про це пише видання The Economist.

За даними більшості розвідок, за перші два роки війни московія втратила близько 3000 танків і 5000 іншої бронетехніки.

Проєкт Oryx називає кількість втрат російських танків, для яких у нього є фото- чи відеодокази, на даний момент 3235, але припускає, що фактична цифра «значно вища».

З моменту вторгнення окупаційних військ московії в Україну на передову було відправлено близько 175 досить сучасних танків Т-90М. За оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень, річне виробництво цього року може наблизитися до 90.

Однак Міхаель Гьєрстад, аналітик інституту стверджує, що більшість Т-90МС насправді є модернізацією старих Т-90АС.

Т-90АМ «Прорив-2»

Оскільки ці цифри зменшуються, виробництво новостворених Т-90МС цього року може становити не більше 28.

Павло Лузін, експерт з російського військового потенціалу вашингтонського Центру аналізу європейської політики, вважає, що московія може створити лише 30 нових танків на рік.

Павло Лузін

Як зауважують журналісти видання, коли минулого року українські військові захопили нібито новий Т-90М, то виявили, що його гармата 1992 року випуску.

Крім того, The Economist звертає увагу, що старого радянського ланцюжка постачань озброєнь більше не існує. Україна, Грузія та Східна Німеччина були важливими центрами виробництва зброї та компонентів. За іронією долі, основним виробником башт для танків Т-72 був Харків.

За даними видання, ще одна серйозна проблема – виробництво артилерійських стволів. Наразі за допомогою Північної Кореї Росія, здається, має достатньо снарядів, ймовірно, близько 3 мільйонів цього року, але мінусом такої високої скорострільності є зношеність стволів. На деяких ділянках фронту стволи гаубиць потребують заміни лише через кілька місяців.

Рішенням проблеми стало зняття стволів зі старої артилерії і встановлення їх на самохідні гаубиці.

Річард Верекер, аналітик з відкритих джерел, вважає, що до початку цього року було замінено близько 4800 стволів. Як довго росіяни зможуть продовжувати це робити, залежить від стану близько 7000, які можуть залишитися.

Але найбільша проблема виникає з танками і бойовими машинами піхоти, які, як і раніше, мають вирішальне значення для будь-яких масштабних наземних наступальних операцій. Хоча в лютому цього року, за оцінками аналітиків, московія могла мати на складах близько 3200 танків, до 70% з них «не зрушили з місця ні на дюйм з початку війни». Значна частина Т-72 зберігається у відкритому вигляді з початку 1990-х років і, ймовірно, перебуває в дуже поганому стані.

Аналітики вважають, що за нинішніх темпів зносу російські танки і піхотні машини, які перебувають на зберіганні, досягнуть «критичної точки виснаження» до другої половини наступного року.

Знищений Т-90М на Харківщині в травні 2022

Якщо нічого не зміниться, до кінця цього року російські війська, можливо, будуть змушені змінити свою позицію на більш оборонну, вважає Міхаель Гьєрстад з Міжнародного інституту стратегічних досліджень. Це може стати очевидним вже до кінця літа.

Читайте також
Україна має близько 50 ракет ATACMS у своєму розпорядженні, - The Times
Війна
У Пентагоні шоковані ракетним арсеналом єменських хуситів
Світ
КНДР передає Росії майже 3 000 000 боєприпасів на рік, - The Times
Війна
The Economist: Вашинґтон змушує Київ воювати зі зв'язаними руками
Війна
Канада забороняє використовувати свою зброю у Секторі Гази
Світ
Грізні українські дрони «Дракони» допомагають стримувати окупантів
Війна