Created with Sketch.

Найчистіша річка України на межі зникнення, — мешканці Дніпропетровської області

29.03.2021, 10:23
Фото: Google

Гідрологічний режим Орелі, яка протікає територією Харківщини, Полтавщини та Дніпропетровщини, зазнав руйнівного впливу людини.

Природоохоронці б'ють на сполох, якщо зараз не втрутитися — одразу 3 регіони втратять джерело запасів прісної води, поінформував телеканал "ICTV".

Однією з причин потенційної екокатастрофи називають самовільну і неконтрольовану розбудову дамб підприємливими ділками у басейні річки.

«Зараз ми спостерігаємо доволі низький рівень води, хоча ще 10 років тому Оріль сягала позначки 3 метри. Це весною до такого рівня підіймалася вода. Річка пересихає і замулюється. Коли течії немає, немає і руху річки, не кажучи вже про її самоочищення, тобто вода застоюється. Комусь вигідно зробити якісь мисливські угіддя чи якісь "свої" озера заповнити, тому такий поганий стан», — коментує кричущу ситуацію мешканець Царичанки Юрій Продан.

У найближчі роки на Оріль чекає заболочування через незаконні дії окремих осіб; вже зараз річка недоотримує 60% водних ресурсів від своїх пересохлих приток.

«В одному тільки Магдалинівському районі зроблена дамба, яка істотно збільшує дзеркало випарів води. Крім обміління, низка населених пунктів, як Царичанка, отримують воду з підвищеним рівнем солей. У цілому на тепер Оріль має водність всього 10% від річної норми», — наголосив координатор робочої групи з порятунку річки Дмитро Кочижев.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що за останніми звітами ЮНЕСКО, до 2030 року у світі значно скоротяться запаси прісної води, придатної для щоденного вживання.

Читайте також
Екологи просять Кобеляцьку міську раду створити заповідну зону
Полтава
Селян України закликано припинити винищувати кротів
Політика
Бджолина магія проти мікробів
Життя
Суд змусив рейдерів повернути землі Національному парку «Дністровський каньйон»
Кримінал
Екологи закликали Опішнянську селищну раду створити заповідник
Полтава
Екологи виявили на Полтавщині місцини із червонокнижною ковилою
Полтава