У найближчі 10 років на людство чекає глобальний дефіцит води, — ЮНЕСКО

24 березня, 07:51
У найближчі 10 років на людство чекає глобальний дефіцит води, — ЮНЕСКО
Фото: UN-Water

До 2030 року у світі значно скоротяться запаси прісної води, придатної для щоденного вживання.

Про це йдеться у щорічній доповіді ЮНЕСКО, опублікованій на сайті міжнародної організації з нагоди Дня водних ресурсів.

На 200 сторінках документу детально розкривається проблема світового збереження прісної води та відсутності правильної оцінки її вартості.

«Вода — це наш найцінніший ресурс, "блакитне золото", до якого більш як 2 мільярди людей не мають прямого доступу. Вона не тільки необхідна для виживання, але й відіграє санітарну, соціальну і культурну роль у людських суспільствах», — заявила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулай.

Автори доповіді наводять цілий ряд аспектів, що впливають на вартість води, яку потрібно вимірювати, виходячи не тільки з її ринкової ціни, але і з вигод, котрі може принести її поширення.

Разом із тим співробітники ЮНЕСКО визнають, що зараз немає загальновизнаного стандарту, який би дозволив провести подібну оцінку.

«У найближче десятиліття наш світ зіткнеться з глобальним дефіцитом води в розмірі 40% і ситуація погіршиться шляхом інших глобальних проблем, зокрема, спричинених наслідками коронавірусної пандемії. У світлі теперішньої санітарної кризи проблема забезпечення жителів Землі водою для задоволення потреб у гігієні стає актуальною як ніколи. З усім тим вже зараз можна розробити комплексний підхід, який дозволить розглядати різні аспекти водних ресурсів разом, аби визначити відповідні варіанти політики та покращення ситуації з водним балансом на всій планеті», — йдеться у доповіді ЮНЕСКО.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Туреччині вода вже на вагу золота через торішню аномальну посуху і низький рівень опадів.

Читайте також:
Москва розробляє багаторівневі та багатокрокові плани.
05.04.2020, 09:45
Інженери Космічного центру імені еміра Могаммеда бін Рашида у Дубаї розпочали будівництво транспортного засобу для висадки на Місяці.
17 квітня, 19:07
Сонячне випромінювання допомагає зараженим коронавірусом людям подолати хворобу та уникнути смерті від її ускладнень.
15 квітня, 10:23
Глобальне потепління і незворотні кліматичні зміни на планеті пришвидшують опріснення солоних океанічних вод.
14 квітня, 08:59
Індекс цін на харчі та продукти сільського господарства сягнув позначки 7-річної давнини – у середньому він становить 118,5 пунктів.
12 квітня, 08:59
Потяг майбутнього, який здатний розвивати швидкість до 620 кілометрів на годину, презентували у місті Ченду.
09 квітня, 10:18