Created with Sketch.

Науковці довели реальність варп-двигуна

16.12.2021, 07:04
Фото: google

Приголомшливе відкриття дозволить колись здійснити мандрівку до іншої зірки

Поціновувачі наукової фантастики знають про механізм, завдяки якому космічні кораблі бороздять простори Всесвіту на сторінках художніх книжок та екранах телевізорів.

Це відбувається завдяки так званим варп-двигунам, що дозволяють рухатися швидше світла. Вони викривляють простір та час, занурюючи космічний корабель у варп-бульбашку (науковою мовою бульбашка Алькуб'єрре), завдяки якій досягається неймовірна швидкість...

Звучить як повна маячня, проте...

Американські дослідники завдяки фінансуванню Міністерства оборони США виявили справжню бульбашку Алькуб'єрре. Ця подія знаменує собою прорив у космонавтиці. Можливо, й не найближчого часу, проте у осяжному майбутньому.

Вперше про варп-бульбашку заговорили у 1994 році. Саме тоді мексиканський фізик-теоретик Мігель Алькуб'єрре, за допомогою математичних обчислень, працював над ідеєю варп-двигуна.

Він припустив, що деякі космічні апарати можуть пересуватися на понадсвітлових швидкостях, не порушуючи закони фізики. Ідея мексиканського математика сподобалася вченим, проте деякі визнали її нерозв'язним питанням.

Автори нового дослідження, опублікованого в журналі European Physical Journal C, на чолі з фахівцем із NASA Гарольдом Уайтом, стверджують, що для створення справжнього варп-двигуна знадобиться менше енергії та матеріалів, ніж раніше вважав Алькуб'єрре.

Варп-бульбашку виявили несподівано. Дослідники проводили експерименти з негативною енергією на наноструктурі. Зокрема, вони проаналізували ефект Казимира – силу тяжіння, яка поширюється між двома незарядженими паралельними пластинами та двома провідними пластинами.

Під час експерименту було зроблено разюче відкриття: вплив ефекту Казимира на наноструктуру має подібність з концепцією варп-двигуна, про яку писав мексиканський фізик і математик.

Наукова спільнота відразу ж пожвавішала. Почали виходити публікації з високою оцінкою цього відкриття.

Дослідники вважають, що воно має значення для розробки нового космічного двигуна, який дозволить здійснювати набагато більш тривалі польоти за короткий час.

У майбутньому команда має намір розробити тестований «апарат із варп-двигуном» для проведення випробувань. Йдеться про нанорозмірний апарат, який дозволить визначити якісне співвідношення метрик із заданими Алькуб'єрре.

Поки що, це не «Ентерпрайз» із «Зоряного шляху», проте не варто забувати, що перший політ людина здійснила всього лише сто років тому... 

Читайте також
Астрономи виявили протогалактичні фрагменти у Внутрішньому Чумацькому Шляху
Світ
Китай не зміг вивести супутники на місячну орбіту
Світ
Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб
Життя
SpaceX планує знищити 100 супутників Starlink
Світ
Приватний космічний корабель здійснив посадку на Місяць
Світ
Японські науковці створили перший у світі дерев'яний супутник
Життя