Created with Sketch.

Науковці винайшли препарат, який дає надію на уповільнення хвороби Альцгеймера

18.07.2023, 09:39

Наразі з препаратів не усуває і не відновлює пошкодження мозку, спричинене хворобою.

Випробування "Донанемабу", експериментального препарату від компанії Eli Lilly, показало, що він помірно уповільнює погіршення пам’яті та мислення при хворобі Альцгеймера.

Лікування препаратом варто починати на дуже ранніх стадіях, що дає надію на уповільнення хвороби.

Про це повідомляє американське видання The New York Times.

Препарат ефективніше діє на пацієнтів молодших 75 років.

Дослідження 1736 пацієнтів протягом 18 місяців показало, що у людей ранній стадії "Донанемаб" уповільнював погіршення пам’яті та мислення приблизно на 4,5-7,5 місяця у порівнянні з ефектом плацебо.

"Рання діагностика та раннє втручання є ключем до лікування цієї хвороби", – каже доктор Деніел Сковронський, головний медичний і науковий співробітник Eli Lilly.

Донанемаб наразі розглядається для схвалення Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA).

Раніше FDA підтвердило схвалення препарату "Лекембі" компанії Eisai-Biogen для лікування хвороби.

Припарати "Донанемаб" і "Лекембі" не порівнювалися безпосередньо один з одним у дослідженнях, тому важко сказати, який препарат може бути більш ефективним.

Однак обидва препарати мають ризики викликати набряк і кровотечу в мозку. У дослідженні "Донанемабу" частота набряку та кровотечі була вищою, ніж у дослідженні "Лекембі".

Під час клінічних випробувань три смерті були пов’язані із "Донанемабом", троє учасників випробувань "Лекембі" також померли після набряку мозку та кровотечі.

Однак у компанії Eisai заявили, що незрозуміло, чи спричинив смертельні випадки саме препарат, оскільки пацієнти мали складні медичні проблеми

Жоден з цих препаратів не усуває і не відновлює пошкодження мозку, спричинене хворобою.

Тому багато експертів з хвороби Альцгеймера вважають їх лише першим кроком у напрямку боротьби з хворобою.

Інші експерти кажуть, що ліки дають настільки мале уповільнення хвороби, що незрозуміло, чи буде воно помітне пацієнтам і їхнім сім’ям.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що одіозний китайський вчений Хе Цзянкуй знову взявся до роботи й планує модифікувати гени, щоб запобігти розвитку хвороби Альцгеймера.

У 2018 році світ шокувала новина про народження перших генетично модифікованих дітей у межах експерименту китайського лікаря Хе Цзянкуя.

На той час редагування геному людини було дозволено лише у кількох країнах. Негласним лідером у цій перспективній галузі вважається Китай, вчені цієї країни у 2015 році першими провели експеримент із редагування геному людських ембріонів за допомогою технології CRISPR/Cas9.

Попри засудження, подальші штрафи та арешт – вчений знову взявся до роботи й планує модифікувати гени, щоб запобігти розвитку хвороби Альцгеймера, повідомляє Bloomberg.

Однак незрозуміло, яким чином він планує проводити наступне дослідження щодо хвороби Альцгеймера, оскільки для цього необхідно отримати державні дозволи та етичні схвалення.

Читайте також
Марк Рютте провів першу зустріч з Дональдом Трампом після виборів у США
Світ
Іспанія розробляє план на випадок можливої війни
Світ
У Німеччині померла 96-річна Урсула Хавербек, яка розвінчувала єврейську брехню про «голокост»
Світ
США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і росії – Пентагон
Світ
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Сіоністи підставили рашистів в очікуванні глобальної бурі
Світ