Люди, чия професійна діяльність вимагає постійної обробки просторово-навігаційних даних, менш схильні до смерті. Медики з'ясували правду.
Відповідними висновками свого наукового дослідження поділилася команда ірландських, анґлійських і швейцарських учених умів, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Вони вперше спостерігали прискорене утворення амілоїдних білків, пов'язаних із важкою недугою, яка вражає мозок у два етапи.
Разом із тим, у плані розробки ефективних способів лікування та стратегій профілактики цієї патології залишаються значні прогалини. Фахівці із неврології та нейровізуалізації повідомили, що аналіз результатів МРТ лондонських, дублінських і женевських таксистів виявив у них певні функціональні зміни в гіпокампі.
«Цей відділ мозку бере участь у розумовій побудові просторових мап, за допомогою яких люди орієнтуються у довколишньому світі. Він одним із перших страждає при хворобі Альцгеймера. Також з'ясувалося, що водії карет швидкої допомоги, яким по роботі часто доводиться вирішувати навігаційні завдання, рідше вмирають від наслідків цього невиліковного захворювання», — зауважили медики.
Гіпотезу вирішили перевірити фахівці Гарвардської медичної школи, вивчивши відомості Національної системи статистики природного руху населення США. За основу взято дані про померлих впродовж з 1.I.2020 — 31.XII.2022: причину відходу у засвіти, соціально-демографічні показники осіб, включаючи рід діяльності.
Розглянувши 443 професії, медики знайшли підтвердження свого здогаду. Так, у графі «причина смерті» хвороба Альцгеймера значилася у 348 328 осіб, або 3,88% із загальної вибірки майже 9 000 000 жителів США, і серед 16 658 таксистів таких виявилася лише 171 особа (1,03%), а серед 1348 водіїв швидкої — 10 осіб (0,74%).
«Після поправок на вік відходу із життя та інші соціально-демографічні чинники, ми підрахували, що серед цих двох професій відсоток смертей від хвороби Альцгеймера становив 1,03% і 0,91%, а серед населення загалом — 1,69%. Імовірність померти від наслідків цієї патології у таксистів та водіїв швидкої виявилася приблизно на 50% нижчою, ніж у групі, яку розглядали контрольною», — пояснили медики.
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що накопиченням жиру у мозку провокує хворобу Альцгеймера. Команда медиків США дослідила найголовніший генетичний чинник ризику хвороби — ген під назвою APOE.