План «Ліквідація».
Останній Бастіон не міг залишити поза увагою блог відомого політолога, директора Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталія Кулика «НАВІГАТОР» КИДКУ або ЩО ТАКЕ БЕРМУДСЬКИЙ ТРИКУТНИК КОРУПЦІЇ.
Представник нашого ЗМІ, присутній на засідання колегії Північного Апеляційного суду, яка знову взяла перерву до 02 грудня 2024 року, в лаконічній формі підсумував, - «Доки суд намагався з’ясувати обставини можливої причетності скандального судді Хрипуна О.О. та СБУ до тиску на колегію суддів з метою прийняття неправомірного рішення останніми про скасування арештів рахунків боржника, яке заздалегідь було розголошено (Кунцяком, примітка редакції) ще задовго до оголошення ухвали колегією суддів, ТОВ «Навігатор Комплект» розпродує своє майно за готівку в обхід заборони суду першої інстанції на відчуження та арешт всього майна компанії.
Начебто нічого особливого, слід очікувати наступного засідання, за виключенням емоційного обміну компліментами між сторонами засідання яке вочевидь спровокувала адвокатка Слєпуха Олена, що представляла свого довірителя ТОВ «Навігатор Комплект» у відповідності до ордеру надання правової допомоги ТОВ «Навігатор Комплект», виданого адвокатським об'єднанням «АДВОКАТСЬКА КОМПАНІЯ АНДРІЙ МЯГКИЙ І ПАРТНЕРИ».
Ми розшифрували аудіозапис засідання саме в тій частині, де адвокатка Слєпуха провокує власника ТОВ «Нафтогазбуріння» Віталія Бонка.
Така поведінка адвоката по відношенню до залученої особи, яка не має професійної адвокатської підготовки, тягне як мінімум на скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури:
Стаття 45. Культура поведінки адвоката у відносинах з іншими учасниками судового провадження
У відносинах з іншими учасниками судового провадження адвокат повинен:
Але далі не про це, про дві необачні фрази, які ми вирішили перевірити, отже розшифровка перепалки на судовому засіданні:
Між сторонами судового процесу відбувся наступний діалог:
Головуюча Суддя: «Наступне засідання 28-го, четвер, завтра».
Бонк В.Г.: «Ваша честь, я хотів би перенести на наступний тиждень, в мене будується зараз буровий майданчик, мені потрібно бути на Східниці».
Адвокат Слєпуха : «Я вважаю, що може бути присутній представник».
Бонк В.Г.: «Я директор, я хочу бути присутнім на засіданні суду. Я є переможцем тендера, я виконую роботи для державної Укрнафти».
Адвокат Слєпуха: «І ми виконуємо».
Бонк В.Г.: «Ви не виконуєте нічого».
Адвокат Слєпуха: «Надайте докази».
Далі починається перепалка за участю сторін, головуючої судді, до перепалки підключається скандальний суддя Хрипун Олег.
Перевіряємо заяви Слєпухи, — два кліки на майданчику прозоро, і ось докази:
Процедура ДК 021:2015 76430000-6 завершена, договір укладено.
Процедура ДК 021:2015 76430000-6 не завершена, договір не укладено, це означає, що Замовник може перейти до розгляду пропозиції іншого учасника.
Додатково бонусом, — вивчаючи тендерну процедуру ТОВ «Навігатор Комплект» натрапили на цікавий факт, а саме:
Про що нервує та емоціонує Слєпуха
Йдемо далі, і пробуємо дослідити, що ж мала на увазі адвокатка Слєпуха під фразою
- «І ми виконуємо».
Невже адвокатська робота за Ордером поширюється на виконання робіт зі спорудження свердловини № 50 Верхньомасловецького родовища (під ключ).
Уважний моніторинг майданчику прозоро дає цікаву зачіпку. Згідно завершеної процедури 76430000-6 Послуги з буріння та експлуатації свердловин (Послуги по спорудженню свердловин № 35, №36 та №37 Верхньомасловецького родовища (під ключ) , ТОВ «Навігатор Комплект» надав Статут Товариства від 3 лютого 2023 року та виписку з ЄДР за 2023-11-27 12:22:08, у відповідності до яких, АО «АДВОКАТСЬКА КОМПАНІЯ АНДРІЙ МЯГКИЙ І ПАРТНЕРИ» в особі Слєпухи Олени і виступають кінцевим бенефіціаром ТОВ «Навігатор Комплект», володіючи часткою вартістю 555500 грн або 44% товариства.
Повертаємось на процедуру ДК 021:2015 76430000 - вивчаємо статут від 8 травня 2024 року та виписку 2024-10-11 09:11:57 з якого випливає, що Олена Слєпуха від імені АО «АДВОКАТСЬКА КОМПАНІЯ АНДРІЙ МЯГКИЙ І ПАРТНЕРИ» продала частку ТОВ «Навігатор Комплект» до АТ «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «ВК-ІНВЕСТ», кінцевим бенефіціаром якого є Ковтун Оксана Миколаївна, і яка автоматично стала кінцевим бенефіціаром ТОВ «Навігатор Комплект».
Виходить, що під час заяви сторони скаржника, адвокатка Слєпуха в суді не сказала однієї суттєвої деталі, а саме, що на момент арешту рахунку за клопотанням позивача, кінцевим бенефіціаром ТОВ «Навігатор Комплект» було АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «ВК-ІНВЕСТ», і адвокатка не могла про це не знати, так як саме вона підписала передачу майнових прав до останнього.
І як пишеться в святому писанні, якщо з 10 правд одна було неправдою то і всі решта є неправдою. Тому ми почали вивчати всі заяви сторін на предмет правди.
Частина друга.
Відмивання коштів та несплата податків, і до чого тут бенефіціар з СБУ
Що таке венчурний фонд або інститут спільного інвестування (ІСІ)
Одна з причин підвищеного інтересу до венчурних фондів у тому, що вони дозволяють надійно «замаскувати» реального власника бізнесу.
Необхідність оформлення особистих активів на фонд може бути викликана тим, що людина, наприклад, державний службовець, внаслідок різних обставин не має права безпосередньо володіти бізнесом, саме для таких цілей приватні активи передаються венчурним фондам.
Венчурні фонди, не зобов'язані розкривати інформацію про своїх учасників. Тому про те, хто стоїть за ними, можна тільки здогадуватися. До речі, саме тому ще 16 червня 2011 року набули чинності зміни до Закону України 3024 «Про внесення змін у деякі закони щодо регулювання діяльності банків», згідно з яким пайовим фондам заборонили купувати акції банків.
Додаткова популярність ІСІ пояснюється існуючим сприятливим режимом оподаткування. Згідно українського законодавства, венчурні фонди, як і будь-який інший інститут спільного інвестування звільняється від сплати податку на прибуток та ПДВ до моменту завершення своєї діяльності – тобто, вони сплачують податок на прибуток тільки по закінченні терміну своєї діяльності. При цьому обмежень по термінах, на які може створюватися фонд, у законодавстві немає. Існують фонди, створені на 20 і 25 років. Можна створити фонд на 50 років і навіть на 150 років. У законодавстві з цього приводу немає жодних обмежень.
І так, вивчаємо детальніше кінцевого бенефіціара ТОВ «Навігатор Комплект» - АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «ВК-ІНВЕСТ», звертаємось до ресурсу Національної Комісії з Цінних паперів та Фондового Ринку.
Першим інвестиційним правочином АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» став договір купівлі частки в ТОВ «Навігатор Компалект», укладений 7 травня 2024 року, та підписаний Оленою Слєпухою та Оксаною Ковтун.
Окрім того, згідно з публічними джерелами, Оксана Ковтун придбала 100% частки АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» у Ковтун Володимира Васильовича за суму 8,375 мільйона гривень.
Громадянин України Ковтун Володимир Васильович вочевидь є цивільним чоловіком Ковтун Оксани і має ідентичну реєстрацію що і АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ», ТОВ «КУП «АЛЬТУС АССЕТС АКТІВІТІС», Ковтун Оксана.
Володимир Ковтун продав частку в АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» своїй цивільній дружні Оксані Ковтун в звязку з переходом на державну службу, а саме в Державну митну службу на посаду начальника управління в місті Дніпро. Також з інформаційних публічних джерел відомо, що Володимир Ковтун свого часу займав посаду заступника начальника СБУ в місті Дніпро.
Цілком імовірно, що саме про це йшлося в заяві позивача щодо інформації з різних джерел про можливий звязок судді Олега Хрипуна з колишніми співробітниками СБУ, та можливий вплив на рішення колегії суддів з метою прийняття неправомірного рішення з розблокування рахунків боржника.
Але адвокатка ТОВ «Навігатор Комплект», яка не могла не знати про такі звязки і заперечувала на суді, що їй нічого не відмо про кінцевого бенефіціара, є лише частковою правдою. Так дійсно, згідно виписки з Державного реєстру, станом на 25.11.2024 АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» продало свою частку громадянину України Олегу Токару за 1 100 000 грн при номінальній вартості частки 555500.
Тож чому фонд АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» купив частку 7 травня 2024 року, а вже 24 жовтня 2024 року продав її назад одному з акціонерів, а саме Токару Олегу а не до прикладу АДВОКАТСЬКІЙ КОМПАНІЇ «АНДРІЙ МЯГКИЙ І ПАРТНЕРИ»?
Припущень може бути багато, але виходячи з логіки природноьго призначення фондів ІСІ, а саме:
АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» надав процентну позику ТОВ «Навігатор Комплек», виконавчий орган товариства перейшов до прямого управління позичальником, всі кошти що надходили від АТ «Укрнафта» першочергово погашалися перед позичальником або позичальниками, в той час коли кредитори, що надавали послуги, отримували лише обіцянки і прохання не зупиняти роботи. Коли позика була закрита, договір купівлі частки між ТОВ «Навігатор Комплект» та АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» припинив свою дію.
На доказ цього, майже перед виходом поблікації, ми отримали інформацію з джерел в Укрнафті, що ТОВ «Навігатор Комплект» отримало 1 жовтня оплату від Укрнафти на суму 52 млн грн, станом на 10 жовтня на рахунках компанії залишалось біля 200 грн., в той час жодний нафтосервісний учасник ринку з того періоду не отримав розрахунків за виконану роботу. Після накладення арешту на рахунки, ТОВ «Навігатор Комплект» отримало останній розрахунок в розмірі близько 20 млн грн, за договором, укладеним між товариством і АТ «Укрнафта». Нам відомо як мінімум про три компанії, з якими не розрахувалось товариство на суму близько 50 млн., виходить 20 млн це арештовані кошти, які має товариство, проти боргів понад 50 млн грн.
Частина третя . Занавіс - Банкрутство як оздоровчий інтрумент
ТОВ «Навігатор Комплект» де-юре виступило прокладкою, що змила кошти АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» залишивши без грошей нефтогазосервісних кредиторів. АТ «ЗНВКІФ«ВК-ІНВЕСТ» станом на 31.12.2023 мало статутний капітал на суму 120 тис грн та виконало роль інструмента відмиву коштів державної АТ «Укрнафта».
Лишається багато відкритих питань, на які мають дати відповідь вже правоохоронні органи.
Але про це в наступній публікації.