Created with Sketch.

Що відбувається з корупційними справами Валерія Головка та Миколи Різника?

04.12.2024, 15:34

У грудні суди продовжать розгляд корупційних справ Валерія Головка та Миколи Різника

Корупційна справа Валерія Головка.

26 грудня має відбутися чергове засідання у справі № 991/6547/24 за обвинуваченням колишнього голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка та його радника Олександра Литвинова в одержанні неправомірної вигоди.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Пісоцькому та його раднику Олександру Літвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди.

Встановлено, що у серпні 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі. Так, за 176 тисяч євро, що складало більше 5 млн грн, Головко обіцяв забезпечити перемогу компаній підприємця у процедурах державних закупівель облдержадміністрації, укладання з цими компаніями договорів експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення області та оплати наданих послуг із бюджету ОДА.

12 жовтня 2023 року НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка, його експершого заступника Андрія Пісоцького, радника Головка Олександра Літвінова, та ексдиректора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

У серпні 2023 року Валерій Головко намагався отримати закордонний паспорт, імовірно, для втечі з України, але суд йому відмовив, оскільки існував реальний ризик його переховування від органу досудового розслідування, прокурора та суду.

23 листопада 2023 року САП скасувала повідомлення про підозру колишньому першому заступнику голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрію Пісоцькому, оскільки не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді.

НАБУ та САП за 5 років слідства не змогли знайти доказів причетності до цієї корупційної схеми Пісоцького.

САП скасувала повідомлення про підозру колишньому першому заступнику голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрію Пісоцькому, оскільки не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді.

30 липня 2024 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього голови Полтавської ОДА та його радника в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Але це не зупиняє Валерія Головка, який продовжує займатись незаконним видобутком корисних копалин на Полтавщині, а правоохоронці та прокуратура прикривають його злочинну діяльність.

Родина Валерія Головка займається незаконним видобутком піску у Коломацькій громаді.

12 липня 2024 року Національна поліція України внесла до ЄРДР кримінальне провадження № 12024170440000665.

Матеріали кримінального провадження розслідуються перебувають у провадженні СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 242 (Порушення правил охорони вод), ч. 1 ст. 239-2 (Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах) КК України.

11.07.2024 до ВП №2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення про те, що 11.07.2024 за адресою: с. Коломацьке, Полтавського району, невідомі особи здійснюють будівельні роботи, в результаті чого відбувається забруднення поверхневих вод ріки Коломак.

За вказаним фактом внесені відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 242 КК України та розпочато досудове розслідування.

Надалі, Полтавською окружною прокуратурою Полтавської області були внесені відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 239-2 КК України, після дані кримінальні провадження були об`єднані.

В ході слідства було встановлено (за матеріалами Останнього Бастіону), що відповідно до типового договору оренди землі від 04.07.2024 року орендодавець Коломацька сільська рада в особі сільського голови, з одного боку, надає у користування  Головку Володимиру Валерійовичу земельну ділянку з кадастровим номером 5324082701:01:003:0097, вид цільового призначення земельної ділянки для сінокосіння і випасання худоби (код КВЦПЗ 01.08).

12 вересня 2024 року (через два місяці) слідчі отримали дозвіл на проведення огляду суміжних земельних ділянок.

25 вересня 2024 року Октябрський районний суд міста Полтави наклав арешт на несамохідний земснаряд (за допомогою якого здійснювався незаконний видобуток корисних копалин).

Станом на 02.12.2024 року Держекоінспекція та Національна поліція досі не нарахували збитки, які були завдані довкіллю.

А родина Валерія Головка продовжує здійснювати незаконний видобуток корисних копалин.

Корупційна справа Миколи Різника

З жовтня 2022 року Котелевський районний суд Полтавської області не може розглянути корупційну справу Миколи Різника.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ, підозрюваний в отриманні хабаря, та інших корупційних злочинах.

24 липня 2019 року було викрито на хабарі голову Опішнянської ОТГ. Миколу Різника затримали під час одержання 12 тисяч гривень хабаря від місцевого підприємця.

Правоохоронці заявили, що голова Опішнянської ОТГ отримав «винагороду» від приватного підприємця за укладення договору про добровільне відшкодування збитків за фактичне користування земельною ділянкою, виділеною під розміщення шиномонтажу.

Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 Різника Миколу Миколайовича, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування. Кримінальне провадження було закрито.

Прокуратурою було подано апеляційну скаргу на дану ухвалу суду.

4 травня колегією суддів Полтавського апеляційного суду було розглянуто апеляційну скаргу  прокурора на вищевказану ухвалу. Полтавський апеляційний суд апеляційну скаргу прокурора задовольнив, ухвалу Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

З грудня 2022 року вже відбулося більше 20 судових засідань у даній справі.

До жовтня 2024 року справа Миколи Різника знаходилася на стадії підготовчого судового засідання.

Суддя Гуляєва Г.М. з грудня 2022 року не могла закрити підготовче судове засідання, та перейти до розгляду справи по суті.

Сторона захисту Миколи Різника та заступник керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Богатирьов Дмитро Костянтинович постійно подають клопотання про відкладення розгляду справи.

Таким чином суддя та прокурор зумисно затягують розгляд корупційної справи, щоб Микола Різник зумів уникнути реального та справедливого покарання за вчинені злочини.

Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Гуляєва Ганна Миколаївна та заступник керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Богатирьов Дмитро Костянтинович відпустили корупціонера Миколу Різника за кордон.

Різника, який давно має сидіти за ґратами, відпускають у численні закордонні відрядження. Суддя і прокурор чомусь не вбачають у цьому жодних ризиків.

30 вересня 2024 року суд розглядав клопотання адвоката Миколи Різника про повернення обвинувального акта прокурору.

Суддя відмовила у задоволенні клопотання сторони захисту Різника.

Раніше адвокат Різника подав до Котелевського районного суду клопотання про закриття кримінального провадження №42019170690000068 за обвинувачення Миколи Різника, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України.

10 травня 2023 року суддя Котелевського районного суду Гуляєва Ганна Миколаївна розглянула клопотання захисту Миколи Різника про закриття кримінального провадження.

Суд встановив, що всі строки досудового розслідування були дотримані, та немає підстав для закриття кримінального провадження.

29 жовтня судовий процес над обвинуваченим у отриманні хабаря поки що головою Опішнянської громади Миколою Різником нарешті розпочався.

Втомлений від розкоші в подорожах по світу хабарник нарешті з'явився особисто в судове засідання. Після початку розгляду справи по суті Микола Різник заявив відвід судді Гуляєвій, у зв'язку з чим судове засідання було відкладено.

Прикметно, що перед судом Микола Різник заявив, що журналісти чинять тиск на «справедливу суддю», а в судовому засіданні він заявив їй відвід.

Така поведінка обвинуваченого свідчить про затягування судового процесу та спробу уникнути справедливого покарання. Якщо відвід судді буде задоволено, то справу мають розглядати з початку.

І він досягнув своєї мети...

07 листопада суддя Котелевського районного суду Шолудько А.В. розглянула заяву про відвід судді Гуляєвої.

В обґрунтування наявності підстав для подання заяви про відвід судді Гуляєвій, захисник Різника зазначив, що:

1. Суддею було відмовлено у задоволенні клопотань сторони захисту про закриття кримінального провадження та про повернення обвинувального акту прокурору.

Аналізуючи зміст судових рішень про відмову в їх задоволенні, які на думку заявника є невмотивованими, заявник вважає, що при розгляді заявлених стороною захисту клопотань суддя порушила чинне законодавство та законне право Різника на здійснення незалежного правосуддя на засадах рівності сторін перед законом і судом.

2. Крім того Різник звинуватив Останній Бастіон у тиску на суддю.

На обґрунтування підстав для заявлення відводу судді, Різником додано роздруківку низки публікацій новинного сайту «Останній бастіон» щодо критичних оцінок тривалого розгляду справи Котелевським районним судом Полтавської області на стадії підготовчого судового засідання за обвинуваченням Різника, який намагається уникнути відповідальності, затягування розгляду справи, надання можливості неодноразових виїздів обвинуваченого за кордон тощо, у зв`язку з чим «Останній Бастіон» 17.06.2024 звернувся зі скаргою на суддю Гуляєву до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка не розглянута понад 4 місяці.

Під час судового розгляду заявник адвокат Різника підтримав заяву про відвід судді з підстав у ній зазначених, та додатково вказав на безпідставність проведення судового засідання головуючим суддею Гуляєвою вже після заявлення їй відводу.

Обвинувачений Микола Різник під час судового розгляду підтримав заяву захисника про відвід судді з підстав ним зазначених.

Під час судового розгляду прокурор проти задоволення заяви  про відвід судді заперечував у зв`язку з безпідставністю та необґрунтованістю.

Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Гуляєва у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, її неявка не перешкоджає розгляду заяви про відвід судді.

Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Антоніна Шолудько постановила Ухвалу, якою було задоволено заяву захисника обвинуваченого Різника про відвід судді Котелевського районного суду Полтавської області Гуляєвої у кримінальному провадженні, внесеному 03.07.2019 до ЄРДР за №42019170690000068 за обвинуваченням Миколи Різника у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

15 листопада 2024 року суддя Антоніна Шолудько прийняла справу Миколи Різника до свого провадження.

Тепер суддя Шелудько буде розглядати справу Миколи Різника з початку.

Наступне судове засідання у цій справі призначено на 10 грудня.

«Останній Бастіон» продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ  Валерія Головка та Миколи Різника, та буде тримати читачів в курсі подій.

Читайте також
Прокурор, який привласнив 8 кілограмів золота, мобілізувався і просить зупинити суд
Кримінал
Сину нардепа оголосили підозру в розкраданні бюджетних коштів, - ДБР
Кримінал
Градизькому селищному голові оголосили нову підозру
Кримінал
Нардепа Віктора Бондаря затримали за розкрадання коштів «Укрзалізниці»
Кримінал
Корупційні схеми Сергія Лещенка
Опінії
Як Чернишов грабує Україну
Політика