Created with Sketch.

НАЗК склало протокол про адмінправопорушення на Ростислава Шурму

23 лютого, 16:28

Шурма порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

НАЗК склало протокол про адміністративні правопорушення стосовно заступника керівника Офісу Президента України (ОПУ) Ростислава Шурми у зв’язку з порушенням ним вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Про це інформує пресслужба НАЗК.

Як зазначається, у 2022 році Ростислав Шурма організував при ОПУ Комітет електроенергетики (далі - Комітет), учасники якого збирались під його головуванням. До участі в засіданнях Комітету були залучені ключові інституції, дотичні до сфери електроенергетики: Міністерство енергетики, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ПАТ «НЕК «Укренерго», ДП «Оператор ринку», ДП «Гарантований покупець».

«Маючи приватний інтерес у цій сфері, Шурма не повідомив про наявний конфлікт інтересів та брав участь в обговоренні та прийнятті на засіданнях Комітету рішень, які стосувалися його приватного інтересу. НАЗК встановило, що рідний брат Ростислава Шурми Олег є кінцевим бенефіціарним власником семи компаній, що здійснюють виробництво електричної енергії з альтернативних джерел» — повідомили в НАЗК.

Сам Шурма у період з 2019 по 2021 рік входив до складу наглядової ради АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геліос», що є співзасновником трьох із названих вище компаній.

Станом на липень 2022 року, коли відбулось перше засідання Комітету під головуванням Ростислава Шурми, у ДП «Гарантований покупець» була суттєва заборгованість за розрахунками за електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел, придбану у компаній Олега Шурми.

Сума заборгованості становила майже 254 млн грн.

Джерелом для розрахунку з указаними компаніями можуть бути кошти ПАТ «НЕК Укренерго», що надходять ДП «Гарантований покупець» як оплата послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.

Як зазначили в НАЗК, прагнучи забезпечити ДП «Гарантований покупець» додатковим джерелом фінансування та сприяти погашенню заборгованості перед компаніями брата, Ростислав Шурма на засіданнях Комітету 23 серпня та 7 вересня 2022 року спонукав ПАТ «НЕК «Укренерго» та ДП «Гарантований покупець» підписати та затвердити у НКРЕКП акти приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел за січень, травень, липень, жовтень 2021 року та за лютий–червень 2022 року.

Таким чином рішення, прийняті на засіданнях Комітету, мали вплив на задоволення приватного інтересу Ростислава Шурми, а саме – створення умов для успішності бізнесу брата за рахунок прийняття необхідних рішень дотичними до ринку електричної енергії державними органами та компаніями.

«Складений НАЗК за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) протокол щодо дій Ростислава Шурми скеровано до суду. У разі визнання його винним суд може призначити покарання у вигляді штрафу, а дані про посадовця будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення»  — додали в НАЗК.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що Денис Шмигаль здав викривача корупції. Але суд його виправдав.

Протокол на очільника уряду 10 січня 2024 року склало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

У суді прокурор просив оштрафувати прем’єра і призначити додаткове покарання у вигляді позбавлення права обіймати вказану посаду.

Печерський районний суд закрив справу стосовно прем’єр-міністра Дениса Шмигаля за звинуваченнями у порушенні ч. 2 ст. 172-8 Кодексу про адміністративні правопорушення (незаконно розголошення інформації про викривача).

Читайте також
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика
Мафія з середини. Умеров. Федоришин. Єгоров.
Опінії